zabezpieczenia android

Które smartfony i tablety najszybciej otrzymują aktualizacje bezpieczeństwa?

Newsy

Ostatnio zauważyłem, że coraz więcej osób zwraca coraz mniejszą uwagę na aktualizacje. Przestają się one liczyć dla użytkowników, co z jednej strony można odebrać za pogodzenie się z fragmentacją Androida i/lub niedocenianiem poszczególnych zmian, które wprowadza Google z producentami. Jednak jeśli zależy Wam na możliwie najszybszych aktualizacja to wiecie, które urządzenia wybrać? Która firma najszybciej łata błędy i dba o bezpieczeństwo swoich klientów?

Ciekawe zestawienie pojawiło się na profilu SecurityLab na Twitterze. Autorzy postanowili zebrać obecne dane, dotyczące najpopularniejszych urządzeń i pokazać ile z nich otrzymało styczniowe zabezpieczenia oraz w jakim tempie.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Wyniki są jednoznaczne. Zamknięty system Apple wygrywa, więc tę firmę zostawmy z boku. Zdecydowanie ciekawiej się robi, gdy na pierwszy plan weźmiemy firmy, które wykorzystują Androida. W tym miejscu należy pochwalić Essential – firma, co prawda ma tylko jednego smartfona, ale wydawanie aktualizacji na dniach jest równie atrakcyjne, co w przypadku Pixeli. Najgorzej radzą sobie głównie chińskie firmy, co nie powinno dziwić. W przypadku tabletów wyróżnia się Nvidia, ale w tym wypadku sytuacja jest analogiczna, co w przypadku Essential i smartfonów. Amerykanie wspierają jedynie dwa urządzenia.

Zobacz też: Ostatnie zmiany w Sklepie Play mogą kompletnie nie przypaść Wam do gustu…

Widząc powyższe dane dowiadujemy się, jaka naprawdę jest skala problemu – oczekiwanie ponad 3 miesiące na poprawę zabezpieczeń jest… bardzo niebezpieczne. Czy po opublikowaniu powyższych wyników cokolwiek się zmieni? Niestety, ale najprawdopodobniej jest to retoryczne pytanie.

 

źródło: Twitter


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x