Ostatnio zauważyłem, że coraz więcej osób zwraca coraz mniejszą uwagę na aktualizacje. Przestają się one liczyć dla użytkowników, co z jednej strony można odebrać za pogodzenie się z fragmentacją Androida i/lub niedocenianiem poszczególnych zmian, które wprowadza Google z producentami. Jednak jeśli zależy Wam na możliwie najszybszych aktualizacja to wiecie, które urządzenia wybrać? Która firma najszybciej łata błędy i dba o bezpieczeństwo swoich klientów?

Ciekawe zestawienie pojawiło się na profilu SecurityLab na Twitterze. Autorzy postanowili zebrać obecne dane, dotyczące najpopularniejszych urządzeń i pokazać ile z nich otrzymało styczniowe zabezpieczenia oraz w jakim tempie.

Wyniki są jednoznaczne. Zamknięty system Apple wygrywa, więc tę firmę zostawmy z boku. Zdecydowanie ciekawiej się robi, gdy na pierwszy plan weźmiemy firmy, które wykorzystują Androida. W tym miejscu należy pochwalić Essential – firma, co prawda ma tylko jednego smartfona, ale wydawanie aktualizacji na dniach jest równie atrakcyjne, co w przypadku Pixeli. Najgorzej radzą sobie głównie chińskie firmy, co nie powinno dziwić. W przypadku tabletów wyróżnia się Nvidia, ale w tym wypadku sytuacja jest analogiczna, co w przypadku Essential i smartfonów. Amerykanie wspierają jedynie dwa urządzenia.

Zobacz też: Ostatnie zmiany w Sklepie Play mogą kompletnie nie przypaść Wam do gustu…

Widząc powyższe dane dowiadujemy się, jaka naprawdę jest skala problemu – oczekiwanie ponad 3 miesiące na poprawę zabezpieczeń jest… bardzo niebezpieczne. Czy po opublikowaniu powyższych wyników cokolwiek się zmieni? Niestety, ale najprawdopodobniej jest to retoryczne pytanie.

 

źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.