Qualcomm zaprezentował nową serię procesorów – Snapdragon 700

Kacper Kościański Newsy 2018-02-27

Qualcomm to jeden z największych producentów mobilnych układów na świecie. Firma ma w swojej ofercie ogromną gamę procesorów, a właśnie dziś do jej portfolio dołączyły Snapdragony z serii 700.

Prezentacja odbyła się na trwających targach MWC. Seria 700 zaoferuje bardzo wysoką wydajność, usprawnioną efektywność energetyczną (o 30% lepszą niż w Snapdragonie 660) i rozwiązania, które dotychczas były dostępne wyłącznie w najdroższych układach amerykańskiego producenta. Mowa tutaj o autorskich rozwiązaniach firmy (Qualcomm Spectra ISP, Qualcomm Kryo CPU, Qualcomm Hexagon Vector Processor i Qualcomm Adreno Visual Processing subsystem). Prócz tego wszystkiego, procesory będą obsługiwały technologię QuickCharge 4+, która pozwala na naładowanie smartfona do połowy w +/- 15 minut. Nie zabrakło także wsparcia dla Bluetooth 5.0 oraz najnowszych modemów Wi-Fi i LTE.

Zobacz także: Czy warto wymienić Galaxy S7/S7 Edge na Galaxy S9/S9+?

Serii 700 zdecydowanie bliżej do topowych układów, aniżeli do Snapdragonów 6xx. Qualcomm poinformował, że Snapdragony 7xx będą gotowe do sprzedaży jeszcze w pierwszej połowie roku. Już nie mogę się doczekać, aż na rynku pojawią się nowe, „bardziej flagowe, niż średniopółkowe” urządzenia napędzane przez nowe procesory.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x