Czekacie na tryb ciemny w Androidzie? Możecie przestać – nie będzie go

mm Michał Derej Newsy 2018-02-24

Z każdą kolejną aktualizacją systemu, kolorystyka Androida zmierza w kierunku jasnych barw. Zmiany te nie podobają się wielu użytkownikom – część z nich z niecierpliwością czeka na ciemny motyw, który zdecydowanie odświeży wygląd systemu. Wczoraj informowaliśmy Was, że w najnowszej odsłonie Androida, która oznaczona zostanie cyfrą 9, może znaleźć się tryb ciemny. Niestety mam dla Was złą wiadomość – nic takiego nie będzie miało miejsca.

Co się dzieje z ciemnym trybem?

Programiści z Google’a po raz pierwszy zaintrygowali nas motywem o ciemnej kolorystyce w jednej z testowych wersji Androida Marshmallow. Niestety, funkcja ta została usunięta i nie pojawiła się już w przyszłości. Z tego powodu świetną informacją było dodanie wątku z forów Google, mówiącego o ciemnym trybie, do projektów, które zrealizowane zostaną w przyszłości.

Zobacz też: Telefony z aktualizacjami maksymalnie po 90 dniach od daty wydania nowej wersji systemu? Google przedstawia listę. 

Okazuje się jednak, że był to fałszywy alarm – moderator działu forów Google’a poinformował nas, że wspomniany wątek został błędnie oznaczony przez innego pracownika ze względu na brak porozumienia z użytkownikiem. W wiadomości wspomniane zostało również, że Google aktywnie wspiera deweloperów tworzących aplikacje, które obsługują ciemny motyw – już wkrótce będą oni mogli łatwiej testować swoje programy. Na sam koniec zostawiłem jednak najgorszą wiadomość – tryb hot dog, zmieniający kolorystykę systemu na czerwono-żółtą, również nie jest planowany.

Na jakie funkcje możemy liczyć w Androidzie P?

Nie posiadamy wielu informacji na temat Androida P, ale wiemy na pewno, że zadba on o bezpieczeństwo użytkowników. Co więcej, system powinien również stać się ładniejszy (jednak to zależy od gustów). Być może pojawi się w nim również Asystent Google w języku polskim. O większej ilości zmian poinformujemy Was już wkrótce.

Źródło: Fora Google • SEVEN PL

  To jakiś żart? Czy ludzie nie czują, że oczy bolą od patrzenia w ten biały, cholerny ekran? Czemu ludzie od razu dawali białe tło jako podstawę? Nie lepiej jest dać od razu czarne tło? I kolejne co… Nie rozumiem tamtejszych programistów. Są ciągle jakieś malusieńkie aktualizacje YT, a w każdej oczekiwałem tego ciemnego trybu. No co w tym trudnego dać ciemny tryb? Ślimaczą się i pierdolą się z tym od parunastu miesięcy i mają nas gdzieś. Chciałbym kiedyś zrobić taki eksperyment: „Test patrzenia na mocne i białe światło”. Na pewno im oczy zabolą od patrzenia, tym bardziej że posadziłbym normalnie programistów YT na krześle z zapinanymi pasami, oczy otwarte szeroko, bez możliwości poruszania powiekami i głowa skierowana prosto na światło. Do tego stopniowo zwiększając jasność światła, tak jak to ma miejsce w telefonie w ustawieniach. Albo chronimy nasze oczy i robimy ten tryb ciemny WSZĘDZIE albo nie będę się dziwić, że przyszłe pokolenie będzie w większości nosiło okulary, bo „oślepnęli od światła”. Dziwi mnie jeszcze fakt, że udało im się wprowadzić tryb ciemny na wersję desktopową, a na mobilną to już jakieś robienie głupiego problemu -_-

 • Devil_Dragos

  A ja w lg mam ciemny motyw i nie czekam

 • maxprzemo

  Andromeda + Substratum i mamy możliwość zmiany motywu na dowolny w Androidzie 8.0+.
  Wystarczy „czysty” Android.
  A jak mamy root’a to program Andromeda nie jest potrzebny.
  Jak Google doda ciemny motyw to i tak producenci w większości przypadków go wyłączą w swoich nakładkach więc nie ma nad czym płakać 🙂

 • Kamień

  Ja wciąż czekam na tryb jednej ręki….

  • schabu

   Zawsze możesz użyć siekiery… ?

  • Michał Derej

   XDA ma aplikację do tego celu, może wkrótce o niej napiszę.

   • Kamień

    Czekam z niecierpliwością, jest to jedna z podstawowych funkcji których brakuje mi w mojej Mi A1

  • System z przemyślanym interfejsem takiego nie potrzebuje… Szkoda, że Android ma interfejs „przemyślany” pod 3,5-4″. Sailfish był (jest?) używalny jedną ręką na właściwie dowolnym ekranie, nawet na 7″ rzadko potrzebowałem dwóch. Niestety jest zmarnowaną szansą, a nie realną opcją, bo jego twórcy nie umieją w biznes.

 • Asdaf

  Natywnie ciemny motyw w andku miał wejść już chyba od 5.0 i co?

  • Michał Derej

   I wyszło jak zwykle. :/

 • AdamGbk

  Spokojnie, wystarczy że w iOS pojawi się ciemny motyw, co na pewno nastąpi z uwagi na przesiadkę na AMOLED, i dowiemy się że kolejne wydanie Androida jednak zmieni wygląd ? Piszę to jako użytkownik Androida

 • Martina Neumayer

  Normalka.. support tam to porażka jakaś. Bo jak inaczej, nie używając „wyrazów” nazwać odpowiedzi w stylu „idź i poczytaj helpa”? Czy na byle bzdetkę tekst „zresetuj sobie telefon”? lol.
  Tak.. ja rozumiem SOA itp. ale bez przesady.

 • radeon hade

  Całe google, nikt jeszcze nie dostał 8.1 a tu już co raz więcej info o 9.0

  • drzazga3009

   No cóż, na urządzeniach od google Android 8.1 już jest, a google nie zmusi innych producentów do wydawania aktualizacji, może ich co najwyżej zachęcić. I z tego co wiem to robią to, m. in. projekt treble ma ułatwiać aktualizacje. Niestety niektórzy producenci nawet nie są tym zainteresowani.
   Ogólnie się zgadzam, że google, zwłaszcza w ostatnich latach, nie jest przyjazną firmą i można na nich wieszać psy za różne błędy, to jednak w przypadku aktualizacji bardziej sensowne jest skierować narzekania w kierunku innych firm.

   • CryKillerPL

    Ojoj… a ja mam 7.0 w Samsungu i ciemny motyw mogę sobie ustawić. Masz coś do producentów? To Google nie nadąża… nie odwrotnie

    • drzazga3009

     Co ty pierniczysz? xD
     Google na swoich urządzeniach od dawna ma 8.1, za 3 miesiące pokażą 9.0 a chwilę później będą publiczne bety. A ty na Samsungu dalej będziesz mieć 7.0. To Samsung nie nadąża.
     A ja mam Androida 8.0 i ciemny motyw. I nie mam ani pixela ani samusnga. Wystarczy wybrać model dobrego producenta.

     • CryKillerPL

      No i co Ci to daje poza liczbą w ustawieniach? Producenci wypuszczają nowości w swoich buildach a potem Google w kolejnym adnroidzie to wprowadza. Czyli właściciel Pixela z Androidem 8.0 musi czekać do androida 9.0 aby dostać to co ja mam w Samsungu na andku 7.0

     • Buka37

      Ja na mojim ksiaomi mam to wszystko na androdizdzie 5 i co? Zazdrosciż?

  • freightleitner

   Kup sobie OP 5/T i będziesz się cieszył Oreo.

   • Filodendron

    I ciemnym motywem.

 • s90

  Mi tam wystarczy zmienić motyw na ciemny.
  Tak odbiegając od tematu jest możliwość dodania gboard do maksymalnego trybu oszczędzania baterii w Samsungu?

  • Michał Derej

   Niestety prawdopodobnie nie.x