ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ciemny tryb google

Czekacie na tryb ciemny w Androidzie? Możecie przestać – nie będzie go

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Z każdą kolejną aktualizacją systemu, kolorystyka Androida zmierza w kierunku jasnych barw. Zmiany te nie podobają się wielu użytkownikom – część z nich z niecierpliwością czeka na ciemny motyw, który zdecydowanie odświeży wygląd systemu. Wczoraj informowaliśmy Was, że w najnowszej odsłonie Androida, która oznaczona zostanie cyfrą 9, może znaleźć się tryb ciemny. Niestety mam dla Was złą wiadomość – nic takiego nie będzie miało miejsca.

Co się dzieje z ciemnym trybem?

Programiści z Google’a po raz pierwszy zaintrygowali nas motywem o ciemnej kolorystyce w jednej z testowych wersji Androida Marshmallow. Niestety, funkcja ta została usunięta i nie pojawiła się już w przyszłości. Z tego powodu świetną informacją było dodanie wątku z forów Google, mówiącego o ciemnym trybie, do projektów, które zrealizowane zostaną w przyszłości.

Zobacz też: Telefony z aktualizacjami maksymalnie po 90 dniach od daty wydania nowej wersji systemu? Google przedstawia listę. 

Okazuje się jednak, że był to fałszywy alarm – moderator działu forów Google’a poinformował nas, że wspomniany wątek został błędnie oznaczony przez innego pracownika ze względu na brak porozumienia z użytkownikiem. W wiadomości wspomniane zostało również, że Google aktywnie wspiera deweloperów tworzących aplikacje, które obsługują ciemny motyw – już wkrótce będą oni mogli łatwiej testować swoje programy. Na sam koniec zostawiłem jednak najgorszą wiadomość – tryb hot dog, zmieniający kolorystykę systemu na czerwono-żółtą, również nie jest planowany.

Na jakie funkcje możemy liczyć w Androidzie P?

Nie posiadamy wielu informacji na temat Androida P, ale wiemy na pewno, że zadba on o bezpieczeństwo użytkowników. Co więcej, system powinien również stać się ładniejszy (jednak to zależy od gustów). Być może pojawi się w nim również Asystent Google w języku polskim. O większej ilości zmian poinformujemy Was już wkrótce.

Źródło: Fora Google

Sprawdź najnowsze wpisy