500x_htc-friendstream

Niektórzy posiadacze smartfonów z Androidem z nakładką Sense UI mogli dziś zauważyć, że widgety i aplikacje FriendSream oraz Peep nie funkcjonują poprawnie.

Problem natury technicznej wynika z zapowiadanej już od dawna zmiany systemu atoryzacji aplikacji trzecich do obsługi twitter’a. Wspomniana nowa metoda zwie się OAuth, o której przeczytać możecie więcej na oficjalnym blogu. Z wpisu dowiedzieć się możemy między innymi, że

Fortunately, developers have known about our transition to OAuth since last December, so they’ve had time to update their apps. And many apps, including Echofon, TweetDeck, Twitterrific, Seesmic, and Twitter for Android, iPhone, and BlackBerry, are already using OAuth. We appreciate the work and time that developers have invested in this update in order to keep you safe.

co w wolnym i skrótowym tłumaczeniu oznacza, że deweloperzy odpowiedzialni za swoje aplikacje do obsługi twitter’a zostali znacznie wcześniej, bo w grudniu poprzedniego roku, uprzedzeni o nadchodzącej zmianie i mieli czas na aktualizację swych aplikacji pod kątem nowej metody autoryzacji. Wygląda więc na to, że użytkownicy twitter’a dla Androida, iPhone’a, Blackberry i innych aplikacji nie mają się zupełnie czego obawiać. Okazało się jednak, że informacja spadła jak grom z jasnego nieba wyjątkowo na HTC, które nie zadbało o swoje aplikacje, czego wynikiem jest niezadowolenie tych, którzy korzystają właśnie z HTC Peep czy FriendStream.

HTC jak na ironię losu poinformowało na twitterze, że zdążyło zanotować problem i już się za niego bierze. Za całą sytuację oczywiście przeprasza, niesmak jednak pozostał.

 

htc_fs

 

Ci, którzy nie ruszą się z domu bez mobilnego dostępu do najpopularniejszego serwisu mikroblogowego na świecie, najprawdopodobniej zaopatrzą się w Markecie np. w aplikację Twitter for Android. Miejmy jednak nadzieję, że producent naprawi szybko swój błąd i będzie można powrócić do obsługi mikroblogu z poziomu HTC Peep/FriendStram.

źródło: androinica.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Dul

Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię.