Google Assistant w nowym języku? Firma podaje szczegóły, kto będzie pierwszy

Łukasz Pająk Newsy 2018-02-23

Lada moment wystartują targi MWC. Bardzo rzadko pojawia się na nich Google, a jeśli już to tylko z drobnymi ogłoszeniami. W tym roku ma być inaczej, bo Amerykanie już zapowiedzieli swoją wizytę z premierami nowych urządzeń. Pojawi się Android Go i Android One. To jednak nie wszystko. Duże znaczenie ma mieć Google Assistant.

Firma postanowiła oficjalnie podzielić się swoimi dokonaniami, związanymi z inteligentnym asystentem. Niedawno mogliście przeczytać, że propozycja Amerykanów trafi również do Polski. Dowiedzieliście się, co to tak naprawdę oznacza, a tymczasem Google podaje szczegóły. Obecnie z ich asystentem porozmawiać możemy po angielsku, francusku, niemiecku, portugalsku, japońsku, włosku i hiszpańsku. W przypadku tabletów dostępny jest tylko ten pierwszy i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Teraz Amerykanie podjęli decyzję o udostępnieniu szczegółów na temat języku, które zrozumie Google Assistant w ciągu kilku miesięcy. Niestety, polskiego zabrakło. W zamian pojawił się duński, holenderski, indyjski, norweski, szwedzki oraz tajski.

Zobacz też: Co potrafi flagowiec Sony w benchmarkach?

Amerykanie zaznaczają, że do końca roku asystent będzie w stanie się porozumieć się z nami w ponad 30 językach, co ma gwarantować współpracę z 95% społeczeństwa. Kolejne ogłoszenie to możliwość rozmawiania w wielu językach jednocześnie – firma zaimplementuje rozpoznawanie dialektu bez podawania ustawień. Na początku taka funkcja będzie dostępna w mowie angielskiej, francuskiej i niemieckiej.

źródło: Blog Google • CezaR

  Polski jest zbyt trudny dla ynzynerow z Google 🙂 co wcale nie dziwne!

  • Łukasz Pająk

   Akurat w tym wypadku próżno szukać lepszych rozwiązań u konkurencji w tym zakresie.

   • CezaR

    Nie ma nawet co szukać bo nie ma nigdzie 🙂

    • Bartasx

     A co ze Spikit? Dobrze sobie radzi z językiem polskim i nie jest projektem żadnej dużej firmy

     • CezaR

      Nie znam, z tego co właśnie przeczytałem to:

      Spikit to polski program umożliwiający
      bezdotykową pracę z komputerem i aplikacjami użytkowymi za pomocą
      technologii rozpoznawania mowy.

      To troche nie bardzo o to nam chodziło jesli chodzi o porównanie z
      Google Assistant. 😉

  • Anonymous

   dla AI jezyki nie sa trudne do nauczenia sie

   • CezaR

    No ale ktos to musi wprowadzić zaprogramować, a trzeba wiedzieć co i jak.. polski oddział googla powinien w tym odgrywać ważną role ale chyba nie maja poparcia….

 • lesheq

  Kurcze, miałem nadzieję że jednak się doczekamy. Mam głośnik i powiem że ma potencjał. Przydałby się ten polski bo jednak polskie naszej odpadają ?mmo cóż, czekam dalej, może coś się zmieni.

  • Łukasz Pająk

   Oby w tym roku!

   • lesheq

    Taką mam nadziejęx