asystent google po polsku

Google Assistant w nowym języku? Firma podaje szczegóły, kto będzie pierwszy

1 minuta czytania
Komentarze

Lada moment wystartują targi MWC. Bardzo rzadko pojawia się na nich Google, a jeśli już to tylko z drobnymi ogłoszeniami. W tym roku ma być inaczej, bo Amerykanie już zapowiedzieli swoją wizytę z premierami nowych urządzeń. Pojawi się Android Go i Android One. To jednak nie wszystko. Duże znaczenie ma mieć Google Assistant.

Firma postanowiła oficjalnie podzielić się swoimi dokonaniami, związanymi z inteligentnym asystentem. Niedawno mogliście przeczytać, że propozycja Amerykanów trafi również do Polski. Dowiedzieliście się, co to tak naprawdę oznacza, a tymczasem Google podaje szczegóły. Obecnie z ich asystentem porozmawiać możemy po angielsku, francusku, niemiecku, portugalsku, japońsku, włosku i hiszpańsku. W przypadku tabletów dostępny jest tylko ten pierwszy i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Teraz Amerykanie podjęli decyzję o udostępnieniu szczegółów na temat języku, które zrozumie Google Assistant w ciągu kilku miesięcy. Niestety, polskiego zabrakło. W zamian pojawił się duński, holenderski, indyjski, norweski, szwedzki oraz tajski.

Zobacz też: Co potrafi flagowiec Sony w benchmarkach?

Amerykanie zaznaczają, że do końca roku asystent będzie w stanie się porozumieć się z nami w ponad 30 językach, co ma gwarantować współpracę z 95% społeczeństwa. Kolejne ogłoszenie to możliwość rozmawiania w wielu językach jednocześnie – firma zaimplementuje rozpoznawanie dialektu bez podawania ustawień. Na początku taka funkcja będzie dostępna w mowie angielskiej, francuskiej i niemieckiej.

źródło: Blog Google

Motyw