ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google, gboard, klawiatura

Google Gboard w wersji beta – nowości!

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Klawiatura Google doczekała się kolejnej aktualizacji w wersji beta. Już niebawem wszyscy będą mogli korzystać z wprowadzonych udogodnień. Co nowego mogą testować użytkownicy wersji beta?

Gboard z autouzupełnianiem e-maila

Gboard 7.0 beta doczekał się aktualizacji. Pojawiło się kilka interesujących usprawnień. Jedną z nich jest automatyczne uzupełnianie wpisywanego adresu e-mail. Wystarczy kilka pierwszych literek, by na klawiaturze pojawiła się kompletna podpowiedź. Dla tych, którzy lubią korzystać z GIF-ów i naklejek także dobra wiadomość. Pojawił się ogólny przycisk wyszukiwania – już nie będziemy musieli szukać danej rzeczy w dwóch kategoriach. Wystarczy wpisać tekst w jednym polu, a następnie czekać na ukazanie się rezultatu.

W pełnej wersji aplikacji może pojawić się detekcja używanych języków. Jeśli wiadomość będzie mieszana, klawiatura zaoferuje odpowiednie autokorekty. Aktualizacja wniosła także wsparcie dla języka chińskiego oraz koreańskiego.

Jeśli chcecie sprawdzić Gboard w wersji beta możecie się zapisać do testów. Jeśli chcecie pobawić się klawiaturą od Google, możecie pobrać plik APK. Pamiętajcie jednak, że robicie to na własną odpowiedzialność.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy