Nawigacja gestami Chrome OS

Od teraz Androidowe aplikacje w Chrome OS wspierają split-screen

Newsy

Chrome OS jest systemem w ciągłej budowie. Początkowo była to jedynie przeglądarka, dziś możemy mówić o zaawansowanym oprogramowaniu z obsługą Androidowych aplikacji. Niestety, implementacja API Androida miała parę wad, w tym brak możliwości uruchomienia dwóch aplikacji obok siebie. Aż do dziś.

Jak to działa?

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Opisywana nowość dotyczy ostatniego wydania Chrome OS Canary. Aby ją uruchomić, należy aktywować w ustawieniach funkcję „enable-tablet-splitview”. Po wykonaniu tej czynności co prawda mamy możliwość dzielenia ekranu na pół, jednak funkcjonalność ta jest w bardzo wczesnej wersji i nie działa tak, jak powinna. Jak na razie zapowiada się obiecująco. Dotychczas możliwe było jedynie dzielenie ekranu na potrzeby natywnych aplikacji. Teraz możemy dzielić go na potrzeby Androidowych, a także jednej Androidowej i jednej natywnej. Z funkcji tej zadowoleni będą głównie posiadacze Chromebooków z ekranami dotykowymi.

Zobacz też: Koniec z tabletami z Androidem – Google szykuje rewolucje z Chrome OS

Źródło: Notebook Check


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x