Spotify to najpopularniejszy na świecie muzyczny serwis streamingowy. Firma posiada miliony klientów, którzy uwielbiają muzykę. Najnowsza plotka sugeruje, że już niedługo zobaczymy głośnik (być może inteligentny, tzw. smart speaker) sygnowany logiem Szwedzkiego giganta.

Źródłem informacji jest oferta pracy, jaką zamieściło Spotify. Spółka poszukuje osób do zarządzania dostawami, dystrybucją oraz inną logistyką.

„Przede wszystkim Twoja praca wpłynie na sposób, w jaki świat doświadcza muzyki.”

– dokładnie taki zapis widnieje obok wspomnianego ogłoszenia. To może oznaczać tylko jedno: głośnik bezprzewodowy (Wi-Fi, Bluetooth), który będzie strumieniował muzykę bezpośrednio ze Spotify. Jest duża szansa, że sprzęt będzie reagował na komendy głosowe. Być może spółka pokusi się nawet o stworzenie własnego wirtualnego asystenta, choć to wydaje się raczej mało prawdopodobne.

Zobacz także: Xioami prawdopodobnie pracuje nad smartfonem dla graczy

Sam pomysł nie jest niczym nowym, gdyż na rynku istnieje już wiele podobnych urządzeń. By wywalczyć swoje miejsce na rynku, głośnik marki Spotify musiałby się znacząco wyróżniać – pod względem dźwięku lub za sprawą innowacyjnych rozwiązań.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.