Pisanie poprzez mazanie palcem po ekranie jest niezwykle wygodne i używam tego od początku, jak tylko się pojawiło. Przykro zatem słyszeć, że klawiatura, która od wielu lat dostępna jest na rynku po prostu przestanie być aktualizowana. Jakie są plany firmy?

Swype bez aktualizacji

Swype jest klawiaturą, która zadebiutowała na rynku w 2013 roku. Po pięciu latach obecności na rynku producent zdecydował się zakończyć dla niej wsparcie. Powody? Chęć skupienia się na sztucznej inteligencji i sprzedawaniu rozwiązań dla firm.

Twórcy ubolewają nad rozstaniem się z Swype+Dragon, ale te kroki są konieczne, by wejść w nowe rozwiązania. Klawiatura jest jeszcze dostępna w Sklepie Play. Z czasem z pewnością zostanie ona usunięta. Jeśli zatem chcecie ją pobrać, lepiej zróbcie to teraz.

Zobacz też: Czy opłaca się kupić BlackBerry w Polsce?

Powodem porzucenia aplikacji może być również duża konkurencja na rynku. Taki sposób wprowadzania tekstu oferuje już niemal każda klawiatura na rynku. Lidarami są SwiftKey oraz GBoard.

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.