Za co szanuję Sony? Za ich podejście do tworzenia urządzeń mobilnych. Japończycy wiedzą, kiedy dane rozwiązanie się sprawdza i ulepszają je, zamiast porzucać w kolejnej generacji urządzeń. Niestety, problem pojawia się, gdy firma nie widzi, że konkretny pomysł się nie sprawdził, a mimo wszystko jest powielany w kolejnych modelach. Na nic pełno uwag użytkowników, recenzentów – tak postanowiono, tak ma być. Tego typu praktyka tyczy się designu, który od lat jest niezmienny.

Nie lubię, gdy firma co roku drastycznie odmienia design swoich urządzeń. W końcu jest to swego rodzaju najważniejszy element rozpoznawczy poszczególnych firm. Mimo wszystko, Sony już do bólu powtarza ten sam szkic w różnych rozmiarach i z różnymi podzespołami. Na szczęście wiele wskazuje na to, że nadchodzą zmiany. W nadchodzącym modelu z najwyższej półki pojawić ma się wyświetlacz o proporcjach 18:9, ale to akurat nie wszystkich ucieszy. W przeciwieństwie do ramek, które nareszcie mają zmaleć. Próżno szukać konstruktywnych argumentów, dlaczego Sony miałoby nie rezygnować z ogromu niewykorzystanego miejsca nad i pod wyświetlaczem. W takim razie przyjrzyjmy się zapowiedzi firmy, która równocześnie jest zaproszeniem na MWC w Barcelonie:

Join us. 26.02.18 #SonyMWC

Post udostępniony przez Sony Mobile (@sonyxperia)

Interpretacji powyższego filmu jest tyle, co osób, które go obejrzały. Jedni widzą w nim po prostu charakterystyczny rozwój tapety, które znajdziemy na Xperiach, a inni wprost zapowiedź nowego designu. W końcu zaokrąglenia i design Sony to przeciwieństwo. Wcześniej Japończycy nie stosowali podobnych praktyk, więc w każdej wersji znajdziemy ziarenko prawdy. Do tego dochodzi dłoń, która miałaby sugerować, że wspomniane linie to właśnie ułożenie urządzenia. Siłą rzeczy nie mówimy o elastycznym modelu, choć taki z pewnością skradłby show największym gigantom. Firma chce pokazać  tylko – lub aż – rezygnację z ostrych krawędzi. Te zdominowały niemalże wszystkie urządzenia firmy i – bądź, co bądź – staje się to coraz mniej wygodne w dobie rozwijającej się konkurencji.

Zobacz też: Który układ będzie stanowił jednostkę napędową dla Samsunga Galaxy S10?z

Jedno jest pewne – konferencja Sony będzie dla mnie jedno z najważniejszych na hiszpańskich targach. Domyślam się, że Samsung zbierze największą publiczność i zdobędzie najwięcej nagród. Bardzo możliwe, że Koreańczycy pokażą też lepszy telefon, ale w ostatnich latach tego typu wydarzenia są na tyle nudne, iż premiera tajemniczej Xperii staje się bardzo intrygująca. O wszystkim dowiemy się już za tydzień i miejmy nadzieję, że nie jest to sztucznie pompowany balonik, który pęknie po prezentacji kolejnych, nudnych, robionych w jednym schemacie urządzeń. Konferencja odbędzie się 26 lutego i z pewnością będziemy Was informować o wszelkich nowościach. Tymczasem zapraszam Was do artykułu Adama, który podsumowuje tajemniczy model od Sony.

 

źródło: Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.