Jakiś czas temu LG zadeklarowało, że nie będzie już regularnie wydawać nowych smartfonów. Oznacza to, że firma nie pojawi się na tegorocznym MWC i nie zaprezentuje nic, co mogłoby zainteresować fanów urządzeń mobilnych. Jednak według najnowszych przecieków, nowy smartfon od LG jest bliżej, niż nam się wydaje.

Wiadomość pochodzi od Evana Blassa – znanego dziennikarza, który opublikował już wiele prawdziwych informacji. Według niego następca G-szóstki nosi obecnie kryptonim „Judy”, a jego prezentacja może odbyć się już w czerwcu bieżącego roku. Flagowiec ma posiadać 6,1-calowy wyświetlacz FullVision 18:9 MLCD+ (o jasności 800 nitów – z zapotrzebowaniem na energie mniejszym o około 35% w porównaniu do paneli IPS). Prócz tego, urządzenie będzie cechować zupełnie nowy design, znacznie odbiegający od tego znanego chociażby z LG G6.

Według Evana Blassa częściowa specyfikacja LG G7 (lub jakkolwiek jego nazwa będzie brzmiała) prezentuje się następująco:

  • Qualcomm Snapdragon 845
  • 4 GB RAM z 64 GB pamięci wewnętrznej
  • Podwójny tylny aparat (16 Mpx z przysłoną f/1.6)
  • IP68 i MIL STD G810 (norma militarna – oznacza to, że smartfon będzie bardzo wytrzymały)
  • Głośniki stereo
  • HDR10
  • Bezprzewodowe ładowanie

Zobacz także: YetiWay – alternatywa dla Yanosika bez reklam

Taka specyfikacja zwiastuje naprawdę udany smartfon. Martwi mnie jedynie nieszczęsne 4 GB RAM-u, które nie przystoi flagowcom z 2018 roku – taką ilość mają już urządzenia za około 1000 zł, a samo 4 GB to często zbyt mało, gdyż nakładki niektórych znanych producentów nie należą do najlepiej zoptymalizowanych. Znajdą się jacyś zainteresowani?

Źródło: phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.