Zmiany w wyszukiwarce Google Grafika – zauważyliście czego brakuje?

Newsy

Google wprowadziło zmiany w wyszukiwarce grafiki. Czy są to zmiany na lepsze, czy na gorsze nie będziemy tego oceniać w tym momencie. Nie umknie jednak nikomu na uwadze, że teraz po prostu będzie nieco więcej zachodu.

Wyszukiwarka Google Grafika bez istotnych opcji

Jeśli jeszcze nie zauważyliście, Gigant z Moutain View wprowadził do swojej wyszukiwarki grafiki zmiany, które ograniczają jej funkcjonalność w zamian jednak dbają o prawa autorskie. Zniknął przycisk „pokaż obraz”, odpowiedzialny za wyświetlenie danej grafiki w pełnym rozmiarze. Teraz możemy tylko odwiedzić stronę, gdzie dany obraz się znajduje. Co więcej, pod zdjęciem pojawia się adnotacja, że może być ono chronione prawem autorskim. Takie działanie ze strony Google ma chronić fotografów, wydawców oraz agencje przed kradzieżą.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zniknęła również opcja wyszukiwania podobnych zdjęć w większej rozdzielczości.

To oczywiście nie zamyka drogi przed uzyskaniem danego zdjęcia w pełnym rozmiarze – można to obejść prawym klikiem myszy. Nie zmienia to jednak faktu, że ci, którzy o tym nie wiedzą będą mieli teraz po prostu trudniej.

źródło: Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x