Apple ma mały problem z najnowszą wersją swojego systemu operacyjnego na smartfony. Okazuje się, że wysłanie jednego znaku może uniemożliwić korzystanie nam z kilku znaczących aplikacji, m.in. z iMessage.

Jeden znak i iMessage już nie włączysz

Otrzymanie jednego znaku z języka indyjskiego (telugu) na iPhone z systemem iOS 11.2.5 powoduje, że takie aplikacje jak iMessage, Facebook Messenger, WhatsApp oraz Gmail nie będą potrafiły się włączyć. Aplikacje będą próbowały się uruchomić, lecz ciągle będzie je męczył restart. Możecie zobaczyć to na poniższym wideo.

Zobacz też: Xiaomi Redmi Note 5 Pro oficjalnie zaprezentowany

Na szczęście wystarczy, że inny znajomy wyśle nam normalną wiadomość, pozbawioną indyjskich znaków, a wtedy nie powinno być problemu z uruchomieniem danej aplikacji. W wersji beta iOS 11.3 omawiany problem już nie występuje, więc prawdopodobnie w finalnej wersji również nie będzie. O ile Apple uda się taki stan utrzymać.

źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.