Jeden znak potrafi zamrozić kilka aplikacji na iOS 11

Newsy

Apple ma mały problem z najnowszą wersją swojego systemu operacyjnego na smartfony. Okazuje się, że wysłanie jednego znaku może uniemożliwić korzystanie nam z kilku znaczących aplikacji, m.in. z iMessage.

Jeden znak i iMessage już nie włączysz

Otrzymanie jednego znaku z języka indyjskiego (telugu) na iPhone z systemem iOS 11.2.5 powoduje, że takie aplikacje jak iMessage, Facebook Messenger, WhatsApp oraz Gmail nie będą potrafiły się włączyć. Aplikacje będą próbowały się uruchomić, lecz ciągle będzie je męczył restart. Możecie zobaczyć to na poniższym wideo.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: Xiaomi Redmi Note 5 Pro oficjalnie zaprezentowany

Na szczęście wystarczy, że inny znajomy wyśle nam normalną wiadomość, pozbawioną indyjskich znaków, a wtedy nie powinno być problemu z uruchomieniem danej aplikacji. W wersji beta iOS 11.3 omawiany problem już nie występuje, więc prawdopodobnie w finalnej wersji również nie będzie. O ile Apple uda się taki stan utrzymać.

źródło: Twitter


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x