ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Może to dziwne, ale już wiadomo, jaki chipset znajdzie się w Galaxy S10

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy

Już za nieco ponad tydzień premiera wyczekiwanych smartfonów – Galaxy S9 i S9+. Z pewnością będą one najlepiej sprzedającymi się smartfonami z Androidem w 2018 roku. W tej chwili żadna firma nie jest w stanie zagrozić Samsungowi, który sprzedaje kilkadziesiąt milionów egzemplarzy flagowców z linii Galaxy S każdego roku. Popyt na topowe Xiaomi Mi 6, czy Huawei P9, mimo ich dość niskiej ceny nie dorównywał w najmniejszym stopniu popytowi na Galaxy S8. Zapewne w tym roku będzie podobnie w przypadku Galaxy S9.

Może to wydawać się dziwne, ale mimo iż flagowiec nie znalazł się jeszcze oficjalnie na rynku, to już mamy praktycznie pewną informację dotyczącą jednego podzespołu w Galaxy S10. Chodzi oczywiście o procesor. We flagowcu, który pojawi się w 2019 roku zobaczymy Snapdragona 855, który będzie pierwszym chipsetem Qualcommu wykonanym w technologii 7 nm. Pojawi się on zapewne w smarfonach, które zostaną wydane w Ameryce, w Europie natomiast zobaczymy autorskiego Exynosa od Koreańczyków. W porównaniu do Snapdragona 845, wersja 855 ma być o 37% bardziej wydajna i aż o 40% bardziej energooszczędna. Trzeba przyznać, że jest to bardzo duży skok.

Zobacz także: Skaner linii papilarnych w Galaxy Note9 nie taki, jakiego oczekiwaliście

Kilka miesięcy temu, media oczekiwały, że w takiej technologii będzie już Snapdragon 845, jednak ten może „pochwalić się” jedynie 10 nm drugiej generacji. Samsung chwali się, że chipset jest o 10% bardziej wydajny i zużywa 15% mniej energii w stosunku do Snapdragon 835. Zobaczymy go w nadchodzącym Galaxy S9 na rynku amerykańskim.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy