Może to dziwne, ale już wiadomo, jaki chipset znajdzie się w Galaxy S10

mm Adam Lulek Newsy 2018-02-16

Już za nieco ponad tydzień premiera wyczekiwanych smartfonów – Galaxy S9 i S9+. Z pewnością będą one najlepiej sprzedającymi się smartfonami z Androidem w 2018 roku. W tej chwili żadna firma nie jest w stanie zagrozić Samsungowi, który sprzedaje kilkadziesiąt milionów egzemplarzy flagowców z linii Galaxy S każdego roku. Popyt na topowe Xiaomi Mi 6, czy Huawei P9, mimo ich dość niskiej ceny nie dorównywał w najmniejszym stopniu popytowi na Galaxy S8. Zapewne w tym roku będzie podobnie w przypadku Galaxy S9.

Może to wydawać się dziwne, ale mimo iż flagowiec nie znalazł się jeszcze oficjalnie na rynku, to już mamy praktycznie pewną informację dotyczącą jednego podzespołu w Galaxy S10. Chodzi oczywiście o procesor. We flagowcu, który pojawi się w 2019 roku zobaczymy Snapdragona 855, który będzie pierwszym chipsetem Qualcommu wykonanym w technologii 7 nm. Pojawi się on zapewne w smarfonach, które zostaną wydane w Ameryce, w Europie natomiast zobaczymy autorskiego Exynosa od Koreańczyków. W porównaniu do Snapdragona 845, wersja 855 ma być o 37% bardziej wydajna i aż o 40% bardziej energooszczędna. Trzeba przyznać, że jest to bardzo duży skok.

Zobacz także: Skaner linii papilarnych w Galaxy Note9 nie taki, jakiego oczekiwaliście

Kilka miesięcy temu, media oczekiwały, że w takiej technologii będzie już Snapdragon 845, jednak ten może „pochwalić się” jedynie 10 nm drugiej generacji. Samsung chwali się, że chipset jest o 10% bardziej wydajny i zużywa 15% mniej energii w stosunku do Snapdragon 835. Zobaczymy go w nadchodzącym Galaxy S9 na rynku amerykańskim.

Źródło: gsmarena • misiu

  Pozostaje czekac na S12, bo sumarycznie bedzie 70% szybszy i 30% bardziej oszczedny.
  czyli S20 bedzie mega szybki i nie będzie żarł w ogóle baterii..

 • Tomasz Tomek

  Dopiero co pisaliście że nie będzie Galaxy S10

  • Być może….

  • Grzmotoruchacz2000

   Bo nie będzie. Ale jeśli jednak będzie to z S855

   • Maxik

    Jeżeli będzie z S855 to nie u nas, a w USA więc nic nam do tego …

 • Grzmotoruchacz2000

  W S11 będzie Snapdragon 865. Jak będziesz pisał o tym artykuł to podaj mnie jako źródło.

  • A wiesz w jakiej technologii będzie wykonany i jaka będzie różnica w wydajności i energooszczędności w stosunku do 855? Jeśli tak to chętnie napiszę newsa i podam Cię jako źródło 😉

   • Grzmotoruchacz2000

    W najnowszych. A poprawa będzie rzędu kilkudziesięciu procent. Stawiam na 30%, jak co roku.x