Nie da się ukryć, że ciężko od razu zrobić zamieszanie na mobilnym rynku, które przełożyłoby się na wyniki sprzedaży. Weźmy na przykład takiego OnePlusa. O ich pierwszym modelu mówiło się wszędzie. Niestety, specyficzne podejście do zakupów sprawiło, że nawet dzisiaj Chińczycy nie chwalą się wynikami sprzedaży. Co prawda często można zauważyć braki dostępnych smartfonów, ale to nie musi oznaczać, że zainteresowanie jest ogromne. Jest po prostu większe od założeń firmy.

W przypadku Nokii sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Firma właśnie pochwaliła się swoimi wynikami za poprzedni kwartał, jak i cały rok. Nie da się ukryć, że Finom udało się świetnie wejść na nowo w branże mobilną. Co prawda ogólne wyniki nie są rewelacyjne, ale zajęcie 15% rynku feature phone’ów, 1% smartfonów i 5% sumarycznie to interesujący początek. W przypadku ostatniego kwartału, firma pochwaliła się, że sprzedała więcej inteligentnych telefonów od następujących firm:

Wiele razy Nokia zaznaczała, że istotnym dla nich rynkiem jest Wielka Brytania. Na Wyspach Finom udało się znaleźć w trójce najpopularniejszych producentów.

Zobacz też: Czy Samsung wyda Oreo na 3-letnie modele?

Porównanie na początku z OnePlusem być może nie jest na miejscu. W końcu Nokia to marka sama w sobie i to właśnie nazwa zagwarantowała już wiele. Mimo wszystko, Chińczycy są z nami już od lat. Jednak samych Finów należy pochwalić. Z czasem może być tylko lepiej, o czym świadczy ostatnio wydana aktualizacja.

 

źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.