Temat aktualizacji powraca bardzo często. Nie ma się czemu dziwić – to jedna z najważniejszych cech dzisiejszych urządzeń mobilnych, czyli wsparcie i możliwie najdłuższy rozwój. Niestety, niewielu producentów może się pochwalić atrakcyjnymi modelami pod tym względem. Do tego dochodzi kwestia jakości wydawanych aktualizacji. Właśnie w tej kwestii chciała wyróżnić się Nokia, gdy na nowo przywitała się z branża mobilną – po rozstaniu z Microsoftem.

Finowie zapewniali bardzo dobre wykonanie, czyste oprogramowanie i.. atrakcyjne wsparcie. W tym szybkie aktualizacje. To dosyć drażliwy temat. Z jednej strony Nokia popisuje się wybranym wsparciem – poszczególne paczki bezpieczeństwa naprawdę szybko trafiają na ich urządzenia. Jednak pod względem tempa wydawania nowych wersji Androida Finowie się nie wyróżnili. Aż do teraz.

Firma postanowiła oficjalnie udostępnić Androida 8.1 Oreo użytkownikom Nokii 8. Tą edycją jeszcze żaden producent – poza Google – nie może się oficjalnie pochwalić. Bardzo możliwe, że większość graczy na mobilnym rynku po prostu pominie tę aktualizację.

Zobacz też: Xiaomi też może pochwalić się ciekawymi aktualizacjami.

Wydanie Androida 8.1 Oreo nie należało do najszybszych. System ten został zaprezentowany na początku grudnia. Musieliśmy czekać ponad dwa miesiące, aż pierwsza firma zdecyduje się zaimplementować zmiany, które przygotowało Google. Mimo wszystko Nokia wygrała i o tym należy pamiętać.

 

źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.