Sony ostatni rok może zaliczyć do dobrych. Może smartfony tej firmy nie szokowały, ale były w pełni poprawne. Firma niewątpliwie nie poszła w ślady za konkurencją, co niekoniecznie uważane jest za dobre, ale jednego Japończykom nie można odmówić. Mowa oczywiście o tempie wydawania aktualizacji. Oreo trafiło już na zeszłoroczne, flagowe smartfony oraz te sprzed dwóch lat. Jak na producenta, który nigdy nie spieszył się z wdrażaniem nowych wersji Androida to świetny wynik. Konkurencja została daleko w tyle – z małymi wyjątkami.

Mimo wszystko design został w tyle. Budowa japońskich modeli jest nam znana od wielu lat. Wygląd kwestia gustu, ale użyteczność w wielu aspektach nie powala. Głównym problemem jest zagospodarowanie przedniej powierzchni i to ma się zmienić. Słyszymy takie zapowiedzi od kilku miesięcy i już na targach Mobile World Congress mogą przerodzić się one w rzeczywiste urządzenie. Do tego dochodzi specyfikacja, która pojawiła się w Sieci w jednym z benchmarków. Wyniki wydajności nie są teraz ważne, poznajmy same dane techniczne:

  • nieznanej przekątnej wyświetlacz FullHD+ (18:9, 2160×1080)
  • układ Snapdragon 845
  • 4 GB RAM
  • 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD)
  • Android 8.0 Oreo

Jest to Sony H8266. Pod taką nazwą kodową wcześniej mogliśmy usłyszeć o modelu, który będzie posiadał podwójny aparat główny (2x 12 MPx) oraz akumulator o pojemności 3130 mAh. Nie zabraknie wodoszczelności czy też czytnika linii papilarnych.

Zobacz też: Telegram staje się coraz ciekawszą aplikacją.

Niewątpliwie mówimy o flagowym smartfonie. Być może będzie to Xperia XZ1 Premium (lub Pro?). Nazwa tak naprawdę schodzi na dalszy plan, gdy Sony może pokazać swój pierwszy w historii model, który został pozbawiony ramek. Nie tylko tych bocznych. Pierwsza okazja do poznania tego urządzenia to MWC za dwa tygodnie – Japończycy już zapowiedzieli swój udział.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.