Specyfikacja smartfona Sony, na który czekamy od lat trafia do Sieci

Newsy

Sony ostatni rok może zaliczyć do dobrych. Może smartfony tej firmy nie szokowały, ale były w pełni poprawne. Firma niewątpliwie nie poszła w ślady za konkurencją, co niekoniecznie uważane jest za dobre, ale jednego Japończykom nie można odmówić. Mowa oczywiście o tempie wydawania aktualizacji. Oreo trafiło już na zeszłoroczne, flagowe smartfony oraz te sprzed dwóch lat. Jak na producenta, który nigdy nie spieszył się z wdrażaniem nowych wersji Androida to świetny wynik. Konkurencja została daleko w tyle – z małymi wyjątkami.

Mimo wszystko design został w tyle. Budowa japońskich modeli jest nam znana od wielu lat. Wygląd kwestia gustu, ale użyteczność w wielu aspektach nie powala. Głównym problemem jest zagospodarowanie przedniej powierzchni i to ma się zmienić. Słyszymy takie zapowiedzi od kilku miesięcy i już na targach Mobile World Congress mogą przerodzić się one w rzeczywiste urządzenie. Do tego dochodzi specyfikacja, która pojawiła się w Sieci w jednym z benchmarków. Wyniki wydajności nie są teraz ważne, poznajmy same dane techniczne:

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]
  • nieznanej przekątnej wyświetlacz FullHD+ (18:9, 2160×1080)
  • układ Snapdragon 845
  • 4 GB RAM
  • 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD)
  • Android 8.0 Oreo

Jest to Sony H8266. Pod taką nazwą kodową wcześniej mogliśmy usłyszeć o modelu, który będzie posiadał podwójny aparat główny (2x 12 MPx) oraz akumulator o pojemności 3130 mAh. Nie zabraknie wodoszczelności czy też czytnika linii papilarnych.

Zobacz też: Telegram staje się coraz ciekawszą aplikacją.

Niewątpliwie mówimy o flagowym smartfonie. Być może będzie to Xperia XZ1 Premium (lub Pro?). Nazwa tak naprawdę schodzi na dalszy plan, gdy Sony może pokazać swój pierwszy w historii model, który został pozbawiony ramek. Nie tylko tych bocznych. Pierwsza okazja do poznania tego urządzenia to MWC za dwa tygodnie – Japończycy już zapowiedzieli swój udział.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x