Test Snapdragona 845 – układ graficzny lepszy od tego w iPhonie X!

Kacper Kościański Newsy 2018-02-12

Snapdragon 845 trafi do pierwszych smartfonów już wkrótce. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze testy tytułowego układu – wygląda na to, że producent dotrzymał obietnic, a sam procesor jest naprawdę potężny. Jego układ graficzny przewyższa nawet ten w iPhonie X!

Snapdragon 845 to najnowszy i obecnie najmocniejszy procesor Qualcomma. Podzespół znajdzie się m.in. w takich smartfonach jak Galaxy S9, S9+ i Xiaomi Mi 7. Co zatem może skłonić posiadaczy telefonów ze Snapdragonem 835 do zmiany ich urządzeń? Cóż, wyniki – zwłaszcza układ graficzny może pochwalić się naprawdę sporym wzrostem względem zeszłorocznego modelu.

Zobacz także: Smartfony z najlepszą przednią kamerką

Jak można zauważyć na powyższych wykresach, Snapdragon 845 zapewnia poprawę rzędu 20-40% w testach z udziałem układu graficznego (względem Snapdragona 835). Jeśli chodzi o wydajność samego procesora i ogólny pobór mocy, to zanotowano tylko nieznaczne ulepszenia w porównaniu do poprzedniego topowego układu Qualcomma. Należy podkreślić, że opisywane wyniki w ostateczności mogą się delikatnie różnić od tych, jakie będą wykręcać smartfony przeznaczone do sprzedaży. Dokładny, obszerny test Snapdragona 845 przeczytacie na stronie AnandTech.

Źródło: phonearena

x