Chodzicie na randki? Spotykacie się z innymi? A może już tworzycie związek? Jeśli tak, to mam jedno pytanie: czy zwracacie uwagę na model smartfonu u swojego partnera? Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania, których wnioski są nieco niepokojące.

iPhone lubi iPhone, a Android Androida

Amerykańscy badacze przeprowadzili ankietę wśród 5 tysięcy singli. Zapytano ich jak ważny jest smartfon u osoby, z która się aktualnie spotykają bądź umawiają. Okazało się, że wśród posiadaczy iPhone’a istnieje 21-krotnie większe prawdopodobieństwo, że negatywnie ocenią właściciela smartfonu z Androidem. Z kolei wśród użytkowników systemu z zielonym robocikiem takie prawdopodobieństwo jest mniejsze, bo 15-krotne.

W kwestii pozostałych pytań, okazało się, że aż 92% indagowanych kobiet odpowiedziało, że negatywnie oceniłoby osobę posiadającą stary model smartfonu. 58% respondentów uznało, że trzymanie telefonu na stole jest niedopuszczalne, 75% nie życzyłoby sobie prowadzenia rozmów przez telefon bez żadnego wyjaśnienia, a 66% nie toleruje pisania SMS-ów na randce.

O ile część odpowiedzi jest zrozumiała, o tyle martwi aż taki procent kobiet „patrzących krzywo” na mężczyzn ze starszym modelem smartfona. Wojenka iPhone kontra Androida jest tutaj widoczna, aczkolwiek należy wziąć pod uwagę, że badania były prowadzone w miejscu, gdzie Apple dominuje. Być może, gdyby zapytano singli w Polsce okazałoby się, że to użytkownicy Androida w znacznej większości gorzej oceniają posiadaczy iPhone’ów. Stereotyp snobizmu oraz chwalenia się jabłkiem niestety wciąż jest obecny.

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.