Jak ważny jest dla Ciebie smartfon drugiej osoby? Randkowicze zwracają na to uwagę

Kamil Lewicki Newsy 2018-02-10

Chodzicie na randki? Spotykacie się z innymi? A może już tworzycie związek? Jeśli tak, to mam jedno pytanie: czy zwracacie uwagę na model smartfonu u swojego partnera? Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania, których wnioski są nieco niepokojące.

iPhone lubi iPhone, a Android Androida

Amerykańscy badacze przeprowadzili ankietę wśród 5 tysięcy singli. Zapytano ich jak ważny jest smartfon u osoby, z która się aktualnie spotykają bądź umawiają. Okazało się, że wśród posiadaczy iPhone’a istnieje 21-krotnie większe prawdopodobieństwo, że negatywnie ocenią właściciela smartfonu z Androidem. Z kolei wśród użytkowników systemu z zielonym robocikiem takie prawdopodobieństwo jest mniejsze, bo 15-krotne.

W kwestii pozostałych pytań, okazało się, że aż 92% indagowanych kobiet odpowiedziało, że negatywnie oceniłoby osobę posiadającą stary model smartfonu. 58% respondentów uznało, że trzymanie telefonu na stole jest niedopuszczalne, 75% nie życzyłoby sobie prowadzenia rozmów przez telefon bez żadnego wyjaśnienia, a 66% nie toleruje pisania SMS-ów na randce.

O ile część odpowiedzi jest zrozumiała, o tyle martwi aż taki procent kobiet „patrzących krzywo” na mężczyzn ze starszym modelem smartfona. Wojenka iPhone kontra Androida jest tutaj widoczna, aczkolwiek należy wziąć pod uwagę, że badania były prowadzone w miejscu, gdzie Apple dominuje. Być może, gdyby zapytano singli w Polsce okazałoby się, że to użytkownicy Androida w znacznej większości gorzej oceniają posiadaczy iPhone’ów. Stereotyp snobizmu oraz chwalenia się jabłkiem niestety wciąż jest obecny.

źródło: Android Authority • crux

  Jestem bardzo ciekawy wyników takich badań przeprowadzonych w Polsce. Sam próbuję sobie odpowiedzieć na pytanie czy ja bym zwrócił uwagę na telefon kobiety, ale raczej wątpię, nie byłby to temat do wspólnych rozmów.

 • Siecisław Nowak

  Za żonę brałbym tylko posiadaczkę Xiaomi, czyli kobietę rozsądną, skromną, ale też o dużych możliwościach łóżkowych.

 • allbigben

  Nie lubię iPhona mam złe wspomnienia. A posiadacze iPhona mają wygórowane mniemanie o sobie i to oni najczęściej zwracają uwagę na model smartfonu, A to podsyca Apple przecież o to chodzi, by przyciągnąć własnie gimbazę. Młodzi, mało wymagający, podatni na sugestie i łatwo sterowalni, wymarzony materiał na oddaną grupę wiernych iPhone.

  • Marek Lipiński

   To i tak lepiej niż posiadacze smartfonów z androidem o paranoidalnej osobowości.

   • allbigben

    Nie wiem, czy „posiadacze smartfonów z androidem o paranoidalnej osobowości” są. Ja mam do pracy jedna apka huawei mate 10 lite, a do użytku osobistego lumia 950 xl ds i to jest najlepsza platforma. A na dodatek po skokach nie mówię, że akurat tak jest w tym wypadku, tak sobie tylko dywaguję/pierdole od rzeczy (niepotrzebne skreślić).

 • FirstSE .

  Nosz kurła… Wszystkie me niepowodzenia związane z kobietami to wina mojego starego smartfona… Uff.. A już myślałem, że to ze mną jest problem…