Android Oreo jednak dla Honora 8! Kiedy aktualizacja?

Kamil Lewicki Newsy 2018-02-09

Jakiś czas temu w Sieci pojawiła się informacja, jakoby Huawei nie planował aktualizacji do Androida Oreo dla Honora 8. Wieść ta pochodziło rzekomo z supportu, więc mogliśmy założyć, że jest prawdziwa. W rzeczywistości jednak zdarzają się niespodzianki i właściciele mogą zacząć się powoli cieszyć.

Android Oreo dla Honor 8 oraz Honor 7X

Tym razem informacja pochodzi z francuskiego oddziału HuaweiNa grafice możemy zobaczyć, jakie aktualizacje są planowane w najbliższym czasie. Widzimy, że Honor 8 Pro oraz Honor 9 mogą się cieszyć OTA już od 7 lutego. Na update dla Honor 8 oraz Honor 7X posiadacze będą musieli poczekać trochę dłużej.

OTA planowana jest dopiero na drugi kwartał bieżącego roku. Możemy więc założyć, że w najlepszym wypadku aktualizacja zacznie spływać jeszcze w kwietniu, zaś w najgorszym, że będzie to dopiero czerwiec. Miejmy jednak nadzieję, że wydłużony czas oczekiwania będzie tego warty i tym samym wypuszczona wersja systemu pozbawiona będzie błędów.

źródło: Twitter • Łukasz Mitana

  Fajna sprawa. Chyba jeden z lepszych telefonów w tej cenie. Gorsza wersja P9 która okazała się lepsza…

 • Zastanawiam się czy P9 lite 2016 dostanie oreo. Nikt nic nie wie z pomocy technicznej w PL. Jak myślicie ?

 • Lobo

  Ja bym się wstrzymał z werdyktem. Z tej grafiki wynika, iż Honor 8 otrzyma EMUI 8 a nie Oreo. Może być podobnie jak w przypadku części urządzeń Xiaomi, które mają najnowszy MIUI 9, pracując jednak na starszych wersjach Androida.

 • stark2991

  Taka ostatnia aktualizacja często jest robiona na odpierdziel i tak naprawdę szkodzi zamiast przynosić coś pozytywnego

  • Może tak, ale jest jeszcze xda, na Huawei scena nie jest ogromna ale często stock chociaż jest „poprawiany” . Mam P9 i różnica 7.0 stock, a 7.0 stock poprawiony jest kolosalna.

 • Michał Jasiński

  Czyli jednak honor 8 dostanie oreo?x