Na Facebooku będziesz mógł oznaczać i zgłaszać negatywne komentarze

Łukasz Pająk Newsy 2018-02-09

Facebook jest największym portalem społecznościowym na świecie. Ponad 2 miliardy osób korzysta z tego serwisu. Czy to dużo? Dokładnie tyle wynosiła populacja ziemi niecałe 100 lat temu. Oczywiście nie wszyscy są aktywni, a wiele kont zostało już zapomnianych. Mimo wszystko Facebook nie ma sobie równych pod względem liczb. Jest gigantem, ale też ma to swoje wady. Tutaj znowu na wierzch wychodzą użytkownicy, którzy są… różni. Z tym też serwis Marka Zuckerberga chce walczyć.

Facebook pozwala zgłaszać konta, zdjęcia, a teraz chce umożliwić oznaczanie negatywnych komentarzy. Funkcja „downvote” jest obecnie testowana w wybranych regionach Stanów Zjednoczonych. Autorzy rozwiązania wyraźnie zaznaczają, że nie jest to „Unlike”, a kolejne narzędzie do walki z „trollami i hejterami”. Podobna funkcjonalność jest dostępna na wielu różnych serwisach takich, jak chociażby Reddit. Dotychczas widząc niestosowny komentarz mogliśmy go jedynie zignorować. Teraz pojawi się możliwość zgłoszenia go w bardzo zbliżony sposób, jak ma to miejsce z samymi profilami.

Zobacz też: YouTube zniszczył przemówienie premiera Polski.

Wywołanie wspomnianej opcji pozwoli ukryć komentarz oraz wybrać rodzaj zgłoszenia. Facebook chce w ten sposób walczyć z nieodpowiednią treścią, ale najpierw testy. W ten sposób firma chce sprawdzić, czy użytkownicy w ogóle będą korzystać z takiego rozwiązania.

 

źródło: Twitterx