ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Polak ze słynnego zdjęcia brał udział w pracach nad wysłaniem Tesli w kosmos!

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

To zdjęcie znają już wszyscy. W swoim czasie na jego podstawie powstały amatorskie komiksy. Co prawda wyglądały wręcz żałośnie, ale mimo wszystko ich popularność trwała latami. Bohaterowie zdjęcia byli nazywani kujonami, a sama fotografia imprezą informatyków. Dziś dowiadujemy się, kim są naprawdę i czym się zajmują.

Jak potoczyły się ich losy?

W swoim czasie przemilczano ten fakt, ale zdjęcie zostało wykonane w 1997 roku podczas finału olimpiady matematycznej. Dziś ci sami ludzie mieszkają w różnych częściach świata. My zajmiemy się Tomaszem Czajką, na zdjęciu drugi od lewej. Mieszka w Kalifornii, pracował w Google, od 2014 roku zajmuje się rozwojem oprogramowania w SpaceX.

Zobacz też: Poznajcie ładowarkę USB i power bank od Tesli, cena przytłacza

Lot to także zasługa Polaków!

Można by powiedzieć, że gdyby nie Czajka, to na jego miejscu znalazłby się jakiś inny amerykański Jack. To nie do końca prawda, ponieważ Czajka ma na swoim koncie mnóstwo osiągnięć. Jest znany jako świetny programista, zasłynął z gry na PC, którą napisał w wieku… 12 lat. Dziś pracuje w największych korporacjach, firmach tworzących historię. A jeszcze kilka lat temu był postacią z mema

Źródło: Twitter @CPPC_GOV

Sprawdź najnowsze wpisy