ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Z przodu tylko ekran – premiera smartfonu niedługo. Czy zacznie on nowy trend?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy

W dobie bezramkowych smartfonów trudno wyróżnić się na rynku urządzeń mobilnych. Przednie panele telefonów wyglądają coraz bardziej podobnie do siebie. Jedynie tylna część obudowy stanowi pewien wyróżnik.

Całkiem możliwe, że już niedługo na rynku zobaczymy smartfon, którego przednią taflę pokrywa jedynie ekran. Na próżno szukać tu przedniego aparatu, głośnika, fizycznego przycisku home lub innych sensorów np. do rozpoznawania twarzy. Urządzenie jest praktycznie bezramkowe, poza nieco większą powierzchnią u jego dołu. Co to za smartfon? Jest to telefon firmy Vivo, która chwaliła się, że jako pierwsza umieściła skaner linii papilarnych w ekranie smartfonu (Vivo X20 Plus UD). Także w tym urządzeniu znajdzie on się w dolnej części wyświetlacza. Co stało się z przednią kamerą? Prawdopodobnie urządzenie ma „obracalny” tylny aparat, który po odwróceniu będzie wystawał nad wyświetlaczem i stanie się kamerą do selfie.

Zobacz także: Czy Samsung Experience to najlepsza nakładka na Androida?

Wielkość ekranu urządzenia nie jest znana, aczkolwiek prawdopodobnie mieści się w granicach 6-6,4 cali. Po zamieszczonych obrazkach można również wywnioskować, że smartfon ten będzie miał stosunek wyświetlacza do przedniego panelu bliski 100%. Być może zaprezentowane urządzenie jest modelem X30 lub Xplay7, nad którymi pracują Chińczycy. To mogłoby oznaczać, że zobaczymy je oficjalnie już niedługo na rynku. Czy smartfon ten zapoczątkuje nowy trend na smartfony, których przednie panele będzie wypełniał jedynie ekran?

Źródło: gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy