ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy s7 edge front

Pewien Galaxy S7 Edge dostał aktualizację do Oreo, ale niestety to tylko pomyłka

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Oficjalna wersja Androida Oreo dla Samsunga Galaxy S8 i S8+ wypływa właśnie na pierwsze smartfony, a użytkownicy starszych flagowców Koreańczyków wciąż wyczekują upragnionej aktualizacji. Pewien Wietnamczyk okazał się jednak wybrańcem, gdyż jego Galaxy S7 Edge właśnie otrzymał łatkę do Androida Oreo.

Niestety – była to tylko pomyłka, ponieważ (prawie) najnowsza wersja oprogramowania nie jest jeszcze dostępna dla właścicieli tytułowego smartfona. Samsung najprawdopodobniej odrobinę się pośpieszył i puścił aktualizację przez przypadek. Póki co wiadomo tylko o jednym szczęśliwcu, któremu dane jest przetestować najnowszą wersję Zielonego Robocika na tym konkretnym urządzeniu.

Zobacz także: Huawei P20 Lite będzie miał ekran w formacie 19:9

Aktualizacja została udostępniona kanałem OTA – waży 1.4 GB, a jej oznaczenie kodowe to G935FXXU2ERB2. Prócz Androida Oreo w wersji 8.0 wprowadza ona m.in. nakładkę Samsung Experience 9.0. Na poniższym filmiku można obejrzeć opisywaną aktualizację w akcji.

Informacja jest jak najbardziej prawdziwa, aczkolwiek tak jak wspomniałem wcześniej, na pewno nie jest to oficjalna łatka. Całe zdarzenie pokazuje, że Samsung pracuje nad Oreo dla swoich starszych sprzętów, jednak osobiście nie liczyłbym, że aktualizacja pojawi się jeszcze przed końcem pierwszej połowy roku.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy