Pewien Galaxy S7 Edge dostał aktualizację do Oreo, ale niestety to tylko pomyłka

Kacper Kościański Newsy 2018-02-08

Oficjalna wersja Androida Oreo dla Samsunga Galaxy S8 i S8+ wypływa właśnie na pierwsze smartfony, a użytkownicy starszych flagowców Koreańczyków wciąż wyczekują upragnionej aktualizacji. Pewien Wietnamczyk okazał się jednak wybrańcem, gdyż jego Galaxy S7 Edge właśnie otrzymał łatkę do Androida Oreo.

Niestety – była to tylko pomyłka, ponieważ (prawie) najnowsza wersja oprogramowania nie jest jeszcze dostępna dla właścicieli tytułowego smartfona. Samsung najprawdopodobniej odrobinę się pośpieszył i puścił aktualizację przez przypadek. Póki co wiadomo tylko o jednym szczęśliwcu, któremu dane jest przetestować najnowszą wersję Zielonego Robocika na tym konkretnym urządzeniu.

Zobacz także: Huawei P20 Lite będzie miał ekran w formacie 19:9

Aktualizacja została udostępniona kanałem OTA – waży 1.4 GB, a jej oznaczenie kodowe to G935FXXU2ERB2. Prócz Androida Oreo w wersji 8.0 wprowadza ona m.in. nakładkę Samsung Experience 9.0. Na poniższym filmiku można obejrzeć opisywaną aktualizację w akcji.

Informacja jest jak najbardziej prawdziwa, aczkolwiek tak jak wspomniałem wcześniej, na pewno nie jest to oficjalna łatka. Całe zdarzenie pokazuje, że Samsung pracuje nad Oreo dla swoich starszych sprzętów, jednak osobiście nie liczyłbym, że aktualizacja pojawi się jeszcze przed końcem pierwszej połowy roku.

Źródło: gsmarena • Roman Roman

  Właśnie dzięki bardzo przemyślanej polityce aktualizacji swoich smartfonów ostatnim moim Samsungiem był S6 i nigdy w życiu więcej.

 • EuGene Wolfe

  „nie jest to oficjalna łatka”
  Oreo. Łatka powiadasz.

 • Dawid Hodowaniec

  Na SG S7 dostałem jakąs aktualizacje-wazny 325 MB prawie

  • EuGene Wolfe

   Ja też miałem dziś aktualizację na S7 Edge, ale ważyła ok 22 MB.

 • Karls

  Ciekawe kiedy dump tego systemu pojawi się na XDA.

 • Devil_Dragos

  Dopiero bylyby jaja jakby s7 nie dostal oreo

  • Michał

   Może dostanie ale ze sporym opóźnieniem.

  • Linkyop

   Dostanie na 100%.x