Telegram z nowymi funkcjami – dodano m.in. strumieniowanie filmów

Kacper Kościański Newsy 2018-02-08

Telegram jest rosnącą konkurencją dla popularnego Messengera. Facebook ze swoim komunikatorem ma się czego bać, gdyż tytułowy program w wersji na Androida zyskał właśnie kilka nowych funkcji, które mogą przyciągnąć do niego jeszcze więcej ludzi.

Co dodano? Najważniejsze nowości to możliwość strumieniowania wideo oraz tryb nocny, który wprowadzono po to, by nie męczyć oczu, kiedy oświetlenie jest kiepskie. Jakby tego było było mało, dla wygody użytkowników na różnych stronach internetowych dodano możliwość logowania za pomocą konta z Telegrama. Wspomniane nowości zadebiutowały w świeżo zaktualizowanej aplikacji oznaczonej numerem 4.8.

Zobacz także: Smartfony Xiaomi, które prawdopodobniej dostaną aktualizację do MIUI 10

Strumieniowanie wideo działa w praktyce tak, że zanim film zostanie przez nas pobrany, to już możemy zacząć go oglądać. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu, bo po pierwsze nie trzeba ściągać całego filmiku, by go odtworzyć, a po drugie czasami pierwsze kilka sekund wystarczy, by podjąć decyzję, czy w ogóle warto go pobierać. Tryb nocny będzie od teraz w pełni zautomatyzowany – gdy otoczenie zrobi się zbyt ciemne, to program sam przełączy się na tryb nocny, dając oczom chwilę wytchnienia (funkcję należy najpierw włączyć w ustawieniach). Warto wspomnieć, że Telegram w przeciwieństwie do Messengera jest o wiele mniej zasobożerny, więc jeśli macie nie po drodze ze wspomnianą aplikacją, to rosyjski komunikator może okazać się dobrą alternatywą.

Źródło: androidpolice • Patryk

  W moim odczuciu konkurencją dla Messengera to jest Signal. Pozostałe komunikatory to siedlisko inwigilacji

 • Jemphilus

  Nie rosyjski komunikator, tylko zrobiony przez rosjanina, który nie za bardzo lubi swój kraj. Warto poczytać jak rząd rosyjski oszukał go co kosztowało mu straty jego poprzedniej firmy, największego portalu społecznościowego w Rosji. Teraz pracuje chyba z Berlina czy Londynu, serwery ma też w Europie, USA, czyli nic go z Rosją nie łączy.

  Korzystam już od roku i jest to naprawdę najlepszy komunikator obecny teraz na rynku. Polecam wszystkim

 • Linkyop

  Najlepszy komunikator świata.

 • Gdyby to tylko nie było rosyjskie