Telegram jest rosnącą konkurencją dla popularnego Messengera. Facebook ze swoim komunikatorem ma się czego bać, gdyż tytułowy program w wersji na Androida zyskał właśnie kilka nowych funkcji, które mogą przyciągnąć do niego jeszcze więcej ludzi.

Co dodano? Najważniejsze nowości to możliwość strumieniowania wideo oraz tryb nocny, który wprowadzono po to, by nie męczyć oczu, kiedy oświetlenie jest kiepskie. Jakby tego było było mało, dla wygody użytkowników na różnych stronach internetowych dodano możliwość logowania za pomocą konta z Telegrama. Wspomniane nowości zadebiutowały w świeżo zaktualizowanej aplikacji oznaczonej numerem 4.8.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz także: Smartfony Xiaomi, które prawdopodobniej dostaną aktualizację do MIUI 10

Strumieniowanie wideo działa w praktyce tak, że zanim film zostanie przez nas pobrany, to już możemy zacząć go oglądać. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu, bo po pierwsze nie trzeba ściągać całego filmiku, by go odtworzyć, a po drugie czasami pierwsze kilka sekund wystarczy, by podjąć decyzję, czy w ogóle warto go pobierać. Tryb nocny będzie od teraz w pełni zautomatyzowany – gdy otoczenie zrobi się zbyt ciemne, to program sam przełączy się na tryb nocny, dając oczom chwilę wytchnienia (funkcję należy najpierw włączyć w ustawieniach). Warto wspomnieć, że Telegram w przeciwieństwie do Messengera jest o wiele mniej zasobożerny, więc jeśli macie nie po drodze ze wspomnianą aplikacją, to rosyjski komunikator może okazać się dobrą alternatywą.

Źródło: androidpolice

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.