Samsung Galaxy S9 będzie ostatnim w serii – co dalej?

Kamil Lewicki Newsy 2018-02-05

Samsung w tym miesiącu zaprezentuje nową generację flagowców. Galaxy S9 oraz Galaxy S9+ zostaną pokazane już 25 lutego na konferencji Samsung Unpacked 2018. W przyszłym roku jednak możemy już się pożegnać z linią S. Co nas czeka?

Żegnaj Galaxy S, witaj Galaxy X

Plotki głoszą, że Samsung w przyszłym roku nie wypuści kolejnego modeli z linii Galaxy S. Musiałby się pojawić Galaxy S10, następnie S11 i tak dalej… To wprowadziłoby niezbyt pociągającą nazwę. Dlatego rozważana jest opcja Galaxy X, który nie tylko pozwoli na dodanie świeżości i zrewolucjonizowanie serii (być może pojawi się w końcu składany smartfon), ale także zahaczy o pomysł Apple i wydanie na rynek iPhone X, który wprowadził wiele nowości względem standardowych modeli.

Zobacz też: Jakie smartfony Samsung zaprezentuje w tym roku?

W tym roku pojawi się także Galaxy Note9. Mamy zatem podobną sytuację jak w przypadku Galaxy S9. Samsung nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia. Na nie będziemy musieli poczekać jeszcze dobre kilka miesięcy. Możemy jednak przypuszczać, że z dużym prawdopodobieństwem zmiany w nazewnictwie się pojawią.

źródło: Gizchina • Pt3k

  Najlepsza nazwa:
  Galaxy S-X
  S-X1
  S-X2 itd…

 • Piotr Paweł Brandos

  Wydaje mi się że może czas i pora, wyobrażacie sobie za kilka lat samsung galaxy s 19? no dajcie spokój, moim zdaniem powinno byc ujednolicone i wydane np Galaxy X, Galaxy X+, Galaxy X Note, i dodawać tylko np adnotacje rok 2020, 2021 bylo by to najlepsze i najbardziej proste

  • Maciej Wilczura

   Nie zrobią Galaxy X. Apple specjalnie pominął iPhone 9 i dał X żeby zablokować Samsunga. To wymusi na nich zmianę nazewnictwa.

 • Michał

  Samsung lubi tak „zahaczać” o pomysły konkurencji. Samego siebie przeszedł nazywając QLED telewizory w technologii LCD. Kwintesencja samsunga. Najgorsze że ciemny lud się na to nabiera.

 • cherrz

  S brzmi bardziej flagowo.

 • Wybitny2

  zmienię temat , zakładam się że oreo na s8 , s8plus i note będzie po 25 lutego

  • fekaliente

   Beta program byl dostepny niemal dla kazdego. Jesli ktos sie nie zarejestrowal to tez znaczy, ze niespecjalnie go ten temat interesuje, co za tym idzie nie sadze zeby mu robilo roznice co ma za system. Nie oszukujmy sie, flagowce nie sa kupowane tylko przez geekow, raczej przez ludzi, ktorych na to po prostu stac i uzywaja tego tak, ze wykorzystuja 20% potencjalu.

   • Piotr Paweł Brandos

    beta testy nie mogli obsługiwać właściciele telefonów zakupionych u operatorów

 • teges

  Zmiana nazewnictwa to jedna z najgłupszych rzeczy jakie robią producenci. Wyjątek jest przy Elephone gdzie zmienił nazwę na odbiegającą od produktów Samsunga i to było dobre dla ich wizerunku.x