Samsung w tym miesiącu zaprezentuje nową generację flagowców. Galaxy S9 oraz Galaxy S9+ zostaną pokazane już 25 lutego na konferencji Samsung Unpacked 2018. W przyszłym roku jednak możemy już się pożegnać z linią S. Co nas czeka?

Żegnaj Galaxy S, witaj Galaxy X

Plotki głoszą, że Samsung w przyszłym roku nie wypuści kolejnego modeli z linii Galaxy S. Musiałby się pojawić Galaxy S10, następnie S11 i tak dalej… To wprowadziłoby niezbyt pociągającą nazwę. Dlatego rozważana jest opcja Galaxy X, który nie tylko pozwoli na dodanie świeżości i zrewolucjonizowanie serii (być może pojawi się w końcu składany smartfon), ale także zahaczy o pomysł Apple i wydanie na rynek iPhone X, który wprowadził wiele nowości względem standardowych modeli.

Zobacz też: Jakie smartfony Samsung zaprezentuje w tym roku?

W tym roku pojawi się także Galaxy Note9. Mamy zatem podobną sytuację jak w przypadku Galaxy S9. Samsung nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia. Na nie będziemy musieli poczekać jeszcze dobre kilka miesięcy. Możemy jednak przypuszczać, że z dużym prawdopodobieństwem zmiany w nazewnictwie się pojawią.

źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.