LG nie radzi sobie zbyt dobrze na rynku smartfonów, czego dowodem są niedawne wyniki finansowe firmy. W związku z bardzo słabą sprzedażą swoich urządzeń, LG zdecydowało wycofać się z chińskiego rynku, gdyż firma nie jest w stanie konkurować z innymi producentami, którzy wiodą tam prym.

Ostatnim smartfonem giganta, który trafił do Chin był LG G5 SE – okrojona wersja niesławnej G-piątki. Tytułową informację zdobył reporter China Business, który to nawiązał kontakt z przedstawicielem firmy. Na rynku chińskim panuje ogromna konkurencja, przez co bardzo trudno jest się przebić. Decyzja LG jest więc jak najbardziej zrozumiała – spółka robi co tylko może, by ograniczyć koszty i zwiększyć potencjalne zyski.

Zobacz także: LG V30 z niskim wynikiem w DxOmark

Osobiście nie mogę się doczekać konferencji LG na nadchodzących targach MWC. Od dłuższego czasu kibicuje Koreańczykom, by w końcu wyszli na prostą. Po udanym modelu V30 poważnie zacząłem zastanawiać się nad porzuceniem obozu Samsunga na rzecz LG. Niestety dzisiejsza wiadomość pokazuje, że dobre chęci i przyzwoite smartfony nie wystarczają, by odnosić sukcesy.

Źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.