Użytkownicy systemu Windows (a szczególnie właściciele laptopów) od niepamiętnych czasów narzekali na brak możliwości uruchamiania androidowych aplikacji na tym desktopowym systemie. W trakcie rozwoju oprogramowania Microsoftu pojawiało się wiele programów, które pozwalały na korzystanie z mobilnych aplikacji na komputerach, lecz z uwagi na to, że były to głównie emulatory, nie było to bardzo wygodne rozwiązanie. Okazuje się jednak, że firma Mech-Dome planuje zmienić ten stan rzeczy.

Zobacz także: Najnowsze zmiany w systemie Android Oreo na Samsungach

Już wkrótce zainstalujecie aplikację z Androida na Windowsie

W przeciwieństwie do innych firm, planem Mech-Dome’a jest stworzenie pełnoprawnego konwertera kodu androidowych aplikacji, tak, by mógł on być bezproblemowo uruchamiany na każdym komputerze działającym pod kontrolą systemu Windows, bez potrzeby korzystania z emulatora lub wirtualnej maszyny. Na całe szczęście nie są to wyłącznie obietnice niepotwierdzone wcześniejszymi osiągnięciami – w portfolio Mech-Dome’a znaleźć można już działający konwerter kodu źródłowego, który pozwala na przeniesienie aplikacji z Google Play do Appstore’a. 

Co najważniejsze, zainstalowane w ten sposób aplikacje obsługiwałyby wszystkie funkcje Windowsa, takie jak np. centrum powiadomień. Pozwalałoby to m.in. na odbieranie ważnych komunikatów z pobranych programów. Niestety opisany przeze mnie projekt jest jeszcze na etapie tworzenia, lecz widać, że prace są na zaawansowanym etapie. Wszystkie postępy w tworzeniu tego konwertera kodu możecie śledzić na Twitterze Mech-Dome’a

Źródło: Mech-Dome

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.