Koniec z tabletami z Androidem – Google szykuje rewolucje z Chrome OS

Newsy

Tablety umarły. Najpierw sprawiły, że z rynku zniknęły tak zwane netbooki, aby ostatecznie samemu ustąpić miejsce ultrabookom. Na rynku ostały się jeszcze wyjątkowe propozycje pokroju iPadów czy też Surface, ale one zawdzięczają dalsze życie za sprawą wyjątkowych cech. W przypadku modeli z Androidem ciężko oczekiwać czegoś wyjątkowego. Google kompletnie nie przystosowało swojego systemu do pracy na dużych wyświetlaczach, nie mówiąc o dopracowaniu aplikacji. Honeycomb? Nie doczekał się nawet następcy.

Mimo wszystko okazuje się, że Amerykanie nie odpuścili. W końcu na rynku jest jeszcze Chrome OS, który ma swój mały, aczkolwiek udany udział w swojej kategorii wagowej. Google wpadło na pomysł, że można ten system proponować na tabletach, czyli po prostu pozbyć się klawiatury z Chromebooków. Sam proces przygotowania tego zaczął się zapewne dawno temu. W końcu kluczową cechą tabletów z tym systemem będzie fakt, że Chrome OS pozwala uruchamiać aplikacje z Androida. Do tego w kolejnych aktualizacjach programów Google pojawiają się wzmianki o przystosowaniach specyficznych funkcji, które mogą okazać się przydatne na nowych urządzeniach takich, jak robienie zrzutów ekranu wybranej aplikacji.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: Poznaj telefony Sony Ericssona, które swego czasu robiły furorę.

Czy to dobry ruch? Według mnie tak. Mimo że tablety to niezbyt rozwojowy rynek to większa obecność Google na nim może sprawić, że stanie się on lepszy. Tego typu urządzenia wymieniamy niezwykle rzadko, bo też mamy wobec nich znikome oczekiwania. Między innymi to sprawia, że nie potrzebujemy tabletów. Większość zadań wykonamy równie dobrze na smartfonie, a tę brakującą część wykonamy wygodniej na wspomnianym ultrabooku. 

 

źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x