Xiaomi wystąpi na MWC

Konkurencja może pomarzyć o takim wzroście sprzedaży jak Xiaomi

Newsy

Xiaomi jest jednym z najpopularniejszych producentów z Chin. Z roku na rok notuje coraz lepsze statystyki sprzedaży. Ostatni kwartał 2017 roku był dla producenta znaczący. 

Wynik pobity niemal dwukrotnie

Porównując czwarty kwartał 2016 z tym samym okresem w roku 2017 widzimy, że Xiaomi zwiększyło swoją sprzedaż o 96,9%. Niemal dwukrotnie pobity wynik zostawił konkurentów daleko w tyle. Nie myślcie jednak, że są to nieznaczne wartości, którymi Xiaomi może się sztucznie chwalić. Czołowi producenci tacy jak Samsung, Apple, Huawei i Oppo zanotowali spadki nawet o kilka procent.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Liderem czwartego kwartału jest Apple z wynikiem 77,3 milionów sprzedanych smartfonów. Następnie Samsung z kontem o 3 miliony mniejszym, czyli 74,1 miliona. Huawei już prawie o połowę mniej, gdyż „tylko” 41 milionów sprzedanych egzemplarzy. Czwarte miejsce dla Xiaomi i jego 28,1 miliona urządzeń. Stawkę TOP 5 zamyka OPPO z wynikiem 27,4 miliona.

Zobacz też: Tekken do pobrania!

Mimo iż Xiaomi wylądowało dopiero na czwartym miejscu to, jako jedyny producent poprawił swój wynik.

W całym 2017 roku Xiaomi sprzedało 92 miliony urządzeń. To w porównaniu z konkurencją mało, lecz dla kontrastu warto postawić wynik Xiaomi z 2016 roku – 53 miliony. To kolejny wzrost o 74,5%.

źródło: Techradar


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x