Afera związana z tzw. bootloopami była jedną z najgłośniejszych w branży. Sprawa dobiegła końca, a LG w ramach rekompensaty zobowiązało się wypłacić każdemu członkowi pozwu zbiorowego po 425 dolarów lub 700 dolarów rabatu na zakup smartfona koreańskiej firmy.

Czym jest wspomniany defekt? Bootloop to nic innego jak zapętlona animacja uruchamiania smartfona lub „zawieszka” na logotypie producenta, co uniemożliwia jakąkolwiek prace na danym urządzeniu. Trzeba przyznać, że LG wystosowało dość hojną ofertę, która być może w końcu pozwoli niektórym zapomnieć o niechlubnym incydencie. Osobiście zakładam, że większość „poszkodowanych” wybierze gotówkę, gdyż zapewne jest jeszcze za wcześnie, by ponownie kupić sprzęt od firmy, która niegdyś sprawiła tyle kłopotu.

Zobacz także: Smartfony Samsunga, które mają otrzymać Androida Oreo

Pozew został utworzony przez grupę osób mieszkańców Stanów Zjednoczonych, przez co to właśnie oni otrzymają zadośćuczynienie. Niestety oferta nie dotyczy Polskich użytkowników wadliwych smartfonów. Pieniądze bądź rabaty będą wydawane od marca.

Źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.