ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czeka nas rewolucja – Google i Intel chcą stworzyć smartfonowe rysiki od nowa

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Pamiętacie czasy dramatycznych telefonów takich, jak chociażby LG Cookie, których obsługa była tak fatalna, że korzystanie z rysika do każdej operacji było wymagane? Na całe szczęście wyświetlacze dzisiejszych modeli są na tyle dopracowane, by nawet precyzyjne zadania można było wykonać przy użyciu palca. Niektóre osoby korzystają jednak jeszcze z rysików, głównie dla własnej wygody. Okazuje się, że nie zapomniały o nich również firmy takie jak Google czy Intel – chcą one zrewolucjonizować rynek tych akcesoriów

Uniwersalne rysiki są już w drodze

Ogromnym problemem na rynku rysików jest… różnorodność rozwiązań. W sklepach znaleźć można całe multum urządzeń, jednak znakomita większość z nich współpracuje wyłącznie z kompatybilnymi smartfonami i tabletami. Z tego powodu kilka lat temu korporacje takie jak Intel, Wacom, Lenovo, Dell czy Synaptics postanowiły stworzyć standard rysika, który współpracować będzie z większością urządzeń dostępnych na rynku, a dodatkowo będzie pozwalał na pracę nad jednym projektem na wielu ekranach, m.in. za pomocą ustawień użytkownika zapisywanych w akcesorium (funkcja ta pozwala m.in. na łatwe przenoszenie pobranych kolorów lub ulubionych pędzli na inne urządzenia). 

Do inicjatywy dołączają kolejni giganci

Rewolucją na rynku rysików zainteresowały się kolejne firmy – do stowarzyszenia Universal Stylus Initiative dołączyły korporacje takie jak Google, 3M Touch Systems, Lattice Semiconductor, Maxeye Smart Technologies, MyScript oraz Tactual Labs. Jeśli mam być szczery, to najwięcej dobrego dla użytkowników może zrobić gigant z Mountain View, głównie ze względu na Androida. Wraz z kolejnymi aktualizacjami do systemu dodane mogą zostać sterowniki dla uniwersalnych rysików, co pozwoliłoby na wykorzystywanie ich na wszystkich dostępnych urządzeniach na rynku! Miejmy nadzieję, że stowarzyszenie wykorzysta swoją szansę i, że już wkrótce będziemy mogli cieszyć się nową generacją zaawansowanych rysików.  

Źródło: Liliputing

Sprawdź najnowsze wpisy