honor 9 kolor

Honor 9 i 8 Pro otrzymują Oreo – firma zrozumiała potrzebę aktualizacji

Newsy

Żadna z chińskich firm nie słynęła z szybkich aktualizacji. Tak naprawdę mogliśmy czuć się zaskoczeni, jeśli dany model w ogóle otrzymał nowszą wersję Androida. Dzisiaj ten trend już się zmienił. Wystarczy spojrzeć na OnePlusa – wszystkie wspierane smartfony pracują pod kontrolą Oreo. Podobny los czeka wielu użytkowników urządzeń od Huawei. Firma zaprezentowała w zeszłym roku serię Mate 10, z której tylko odmiana „Lite” została na starszej wersji oprogramowania. Jak to wygląda w przypadku submarki, Honora? Wbrew pozorom też dobrze.

Wszystkie premiery z grudnia spod tego szyldu znają Oreo „od urodzenia”. Mowa o Honorach 9 Lite, View 10, nova 2s i P Smart korzystają z ostatniej odsłony Androida. Teraz przyszła pora na aktualizację i na pierwszy ogień poszli użytkownicy Honora 9 oraz 8 Pro. W Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech pojawiły się oficjalne powiadomienia o dostępnej nowej wersji oprogramowania, która siłą rzeczy bazuje na Androidzie 8.0 Oreo pod przykrywką najnowszej wersji nakładki EMUI 8.0. Wśród zmian Chińczycy wymieniają poprawę wydajności oraz usprawnienia związane z implementacją Google – Obraz w Obrazie, ikony („kropki”) powiadomień przy aplikacjach czy też wsparcie dla Android Instant Apps. 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Ogromny power bank, a w środku… Nie wierzcie producentom.

Póki co nie wiemy, kiedy stosowne aktualizacje trafią do Polski, ale powinno nastąpić to lada moment. Uprzedzając pytania, Honor 8 najprawdopodobniej nie otrzyma Androida Oreo. Dwuletni smartfon zapewne skończy swój żywot z Nougatem, jeśli nie zainteresujecie się nieoficjalnym wsparciem.

 

źródło: Techradar


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x