Google oficjalnie przejęło część pracowników HTC, co dalej z legendarną firmą?

Newsy

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o umowie HTC z Google, w ramach której wyszukiwarkowy gigant miał przejąć część pracowników tajwańskiego producenta smartfonów za 1,1 mld dolarów. Dziś umowa została sfinalizowana.

Kto dołączył do Google?

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Google oficjalnie powitało pracowników przejętych z działu mobilnego HTC. Będą zajmowali się projektowaniem urządzeń z serii Made by Google. Według korporacji to ci sami ludzie, którzy tworzyli pierwsze PDA* z modemem 3G (Qtek 9000), pierwszą w pełni dotykową komórkę (HTC Touch) oraz pierwszy smartfon z całkowicie aluminiową obudową (HTC One). Wygląda więc na to, że do szeregów Google dołączą nie ludzie, których nie chciało już HTC, a specjaliści z ogromnym doświadczeniem.

*Trzeba tu zaznaczyć, że pierwszym telefonem z modemem 3G był Sony Ericsson Z1010 zaprezentowany w 2003 roku. Mimo wszystko PDA to nie jest to samo co komórka.

Zobacz też: HTC HD2 – historia niedoścignionej legendy

Co z tobą HTC?

Telefony marki HTC zawsze kojarzyły mi się z jakością i innowacyjnymi technologiami. To właśnie HTC wielokrotnie wyprzedzało swoje czasy tworząc technologie, które dopiero po latach próbowała podrabiać konkurencja. Tego producenta można porównać do firmy Kodak – dawniej potęga, dziś nic nie znaczące logo. Wątpię, aby tajwańska korporacja dała radę stanąć na nogi z okrojonym zespołem. Niestety, ale prawdopodobnie czas już pochować tę markę.

Źródło: Blog Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x