Już kilka dni minęło od nowojorskiej premiery nowego flagowca Samsunga. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że wersja ze Snapdragonem 600 zawita nie tylko do USA, ale także do Szwecji oraz Danii. Dziś do tej listy nieoczekiwanie dołączyła Wielka Brytania.

Mnóstwo potencjalnych konsumentów w Europie ekscytuje się SGS4 z ośmiordzeniowym procesorem Exynos 5 Octa. Jednak wiele wskazuje na to, że niektórzy z nich mogą się go w ogóle nie doczekać. Samsung oświadczył dziś, że „w Wielkiej Brytanii smartfon będzie dostępny jako urządzenie 4G z czterordzeniowym procesorem 1,9 GHz”. Ciężko stwierdzić czym spowodowana jest ta decyzja. Koreańczycy nie podali żadnego uzasadnienia tej decyzji, być może jest to spowodowane opóźnieniami na liniach produkcyjnych ich autorskiego procesora. Jeśli nie, to możliwe, że Samsung po prostu zadecydował, że ze względu na dość rozwiniętą sieć LTE na terenie Zjednoczonego Królestwa wariant ze Snapdragonem 600 trafi na tamtejsze półki sklepowe.

Galaxy SIV będzie dostępny u brytyjskich operatorów i w najpopularniejszych marketach elektronicznych od 26 kwietnia. Być może w przyszłości do tego modelu, dołączy także wersja z ośmiordzeniowym procesorem. Również jesteście zaskoczeni tą decyzją koreańskiego koncernu?

źródło: androidauthority.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec