Xiaomi nie jest zbyt znaną marką poza kontynentem azjatyckim. Poprzednie dwa modele na rodzimym rynku sprzedały się w kilkanaście minut. W Polsce telefony są dostępne jedynie na portalach aukcyjnych, lecz z dużymi marżami dla sprzedających. Chińskich projektanci myślą więc o powtórzeniu sukcesu, który ma im zapewnić Xaomi MI-3.

W trzeciej generacji modelu MI pod obudową dość znacznie stylizowaną nowym flagowcem HTC, znajdziemy moc w najczystszej postaci. Sercem urządzenia ma być czterordzeniowy Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Ponadto producent wyposaży telefon w 5-calowy ekran FullHD, przednią kamerę 2 MPx, aparat 13 MPx i ogromną baterię 3000 mAh. Smartfon ma działać pod kontrolą Androida 5.0 Key Lime Pie, oczywiście w wersji MIUI. Musicie więc przyznać, że specyfikacja prezentuje się naprawdę imponująco. Dodatkowym smaczkiem może być informacja, że producent chce w bieżącym roku wkroczyć na rynek europejski.

Jeśli więc Chińczycy wystartują z ceną podobną do poprzedniej (320$) to MI-3 może okazać się prawdziwym hitem na Starym Kontynencie. Ktoś zainteresowany?

Aktualizacja: Jak poinformowało na twitterze MIUI  późną nocą, przecieki o MI-3 są fałszywe, a zdjęcie to wyrenderowana fanowska grafika.

źródło: unwiredview.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec