Apple otworzy NFC

Apple Pay w Polsce pojawi się za pośrednictwem Blika?

Newsy

Wielu użytkowników iPhone‚ów chciałoby, by Apple Pay pojawiło się w końcu w Polsce. Było już wiele doniesień na ten temat, lecz jak nie było tej usługi u nas, tak jej dalej nie ma. Najnowsze wieści sugerują, że Blik może w tym pomóc.

Apple Pay za pośrednictwem Blika

Rzeczpospolita informuje, że Apple prowadzi rozmowy z Polskim Standardem Płatności (PSP), który odpowiada za Blika. Wcześniejsze negocjacje z bankami nie zakończyły się przypieczętowaniem umowy, istnieje zatem szansa, że tym razem coś z tego będzie. Blika oferuje bardzo wiele banków w Polsce, więc od razu duża społeczność użytkowników otrzymałaby nową metodę płatności.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Trwają także negocjacje o wprowadzenie Blika do App Store, choć na razie żadna ze stron tego nie potwierdza. Serwis Cashless informuje także, że przewidywana data wprowadzenia Apple Pay do Polski to drugi kwartał 2018 roku.

źródło: Rzeczpospolita, Cashless


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x