Pierwsi użytkownicy Samsunga Galaxy S8 otrzymują Androida Oreo

1 minuta czytania
Komentarze

Zastanawiałem się, czy w tytule tego wpisu dodać słowo „już”, ale uznałem, że to byłoby nie na miejscu. Samsung, jako ostatni producent urządzeń mobilnych, wśród tych najpopularniejszych, postanowił zabrać się za aktualizację swoich flagowych modeli. Android Oreo nie pojawił się oficjalnie jeszcze na żadnym z zaprezentowanych w zeszłym roku smartfonów, ale powinno się to lada moment zmienić. Jak donoszą nam różne źródła, Koreańczycy szykują się do wydania nowego oprogramowania dla serii Galaxy S8.

Oczywiście użytkownicy tych modeli już wcześniej mogli sprawdzić, czy tak właściwie jest Oreo. Wszystko za sprawą testowych wydań. Jednak te kilka dni temu zostały zakończone, co mogłoby świadczyć, że Samsung jest już gotowy na wydanie oficjalnej wersji systemu. Tak też najprawdopodobniej jest, gdyż kilka osób poinformowało nas, że pojawiła się stosowna aktualizacja. Jedna we Włoszech, druga w Wielkiej Brytanii. Niestety, ale jest to najprawdopodobniej pomyłka ze strony Koreańczyków, gdyż mówimy o odosobnionych przypadkach. Dodatkowo w Sieci pojawił się poradnik, który pokazuje, jak można zainstalować Androida Oreo na Galaxy S8 i S8+ (ze Snapdragonem) – w tym wypadku mówimy o oprogramowaniu, które „wyciekło”.

Zobacz też: Zablokuj reklamy w Chromie – oficjalnie!

Niewątpliwie akcja aktualizacji zeszłorocznych smartfonów z najwyższej półki od Samsunga się przeciąga. O Oreo dla Galaxy Note8 wciąż nic nie słychać. Koreańczycy najprawdopodobniej wydadzą nową wersję oprogramowania chwilę przed premierą Galaxy S9 i S9+. To ma nastąpić za miesiąc.

źródło: własne (Łukasz, dzięki za informacje)

Motyw