oneplus 5t bialy sandstone

OnePlus odpowiada na oskarżenia – Oxygen OS nie wysyła Waszych danych

Newsy

Wczoraj popularnym tematem był OnePlus. Niestety, ale tym razem nie pochwalaliśmy firmy za swoje praktyki, gdyż w systemie po raz kolejny znaleziono kod, który jasno wskazuje na integrację z zagranicznymi serwerami i bynajmniej nie należą one do producenta. Wszystko ze schowka, statusy urządzenia oraz jego informacje podobno trafiają do firmy TeddyMobile, która specjalizuje się w rozpoznawaniu numerów telefonów. Długo na odpowiedź OnePlusa nie musieliśmy czekać – firma poniekąd uspokaja.

Burza rozpoczęła się na Redditcie i tam też się skończyła – póki co… Otóż Chińczycy zaznaczają, że faktycznie takie programy i kod znajdują się w testowych odmianach Oxygen OS, ale nie są one aktywne. Wszystko wynika z faktu, że Hydrogen OS – odpowiednik oprogramowania w Państwie Środka – jest tworzony równolegle.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

There’s been a false claim that the Clipboard app has been sending user data to a server. The code is entirely inactive in the open beta for OxygenOS, our global operating system. No user data is being sent to any server without consent in OxygenOS.

In the open beta for HydrogenOS, our operating system for the China market, the identified folder exists in order to filter out what data to not upload. Local data in this folder is skipped over and not sent to any server.

Jak zapewne się domyślacie i wczoraj słusznie zauważyliście, takie praktyki w Chinach nie są niczym niezwykłym. Wręcz jest to bardzo popularne, że ceny są niższe przez chociażby wyświetlanie reklam. Mimo wszystko, czy to daje pewność, że OnePlus nie zacznie stosować podobnych praktyk na całym świecie?

Zobacz też: Co pokaże MediaTek?

Teoretycznie firma zaprzecza, że nasze dane będą trafiały na zewnętrzne serwery. Jednak sami odpowiedzcie na pytanie – jak takie sytuacje wpływają na Wasze zaufanie w stosunku do OnePlusa?

 

źródło: Reddit


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x