Google Play to sklep z aplikacjami, z którego korzysta większość z nas. Przy tak dużej liczbie użytkowników, Google robi co może, by doświadczenia z nim związane były jak najlepsze. Jedną z ciekawszych, nadchodzących zmian może być zakładka „Moje subskrypcje”, umiejscowiona w menu Sklepu Play.

Dlaczego „może”? Otóż dlatego, że firma, póki co tylko testuje to rozwiązanie, co oznacza, że w ostateczności wcale nie musi ono trafić do Google Play. Co więcej, na chwilę obecną wspomniana zakładka jest dostępna tylko dla niewielkiej liczby osób. Gigant z Mountain View zdecydował się umieścić ją tuż pod sekcją „Moje gry i aplikacje”.

Zobacz także: Play dostał zielone światło na wprowadzenie dodatkowych opłat za roaming w UE

Zadaniem „Moich subskrypcji” jest zarządzanie aktywnymi subskrypcjami w aplikacjach – co przydaje się szczególnie tym, którzy często zapominają, gdzie podpinają swoją kartę. Z poziomu tej funkcji można wygodnie przedłużyć wybraną usługę oraz całkowicie z niej zrezygnować. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle nowość trafi oficjalnie do Google Play, aczkolwiek mam szczerą nadzieję, że tak, ponieważ dzięki niej wielu użytkowników dowie się, że taka opcja w ogóle istnieje (obecnie również jest dostępna, ale znajduje się głęboko w ustawieniach).

Źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.