Fałszywa aplikacja w Google Play okradała posiadaczy kryptowaluty Ethereum

Newsy

Jeśli jesteś na bieżąco z nowymi technologiami, to zapewne wiesz, że w ciągu kilku ostatnich miesięcy ceny większości kryptowalut znacząco poszybowały w górę. Obok tej sytuacji nie przeszli obok cyberprzestępcy, przemycając do sklepu Play aplikację MyEtherWallet, która teoretycznie miała pełnić funkcję wirtualnego portfela. Problem w tym, że na teorii się skończyło, a jej prawdziwym zadaniem było wyłudzenie jak największej ilości prywatnych kluczy posiadaczy Ethereum.

Wspomniany program trafił do sklepu tydzień temu, a jego złodziejskie zamiary odkrył Lukas Stefanko, o czym od razu poinformował na swoim profilu na Twitterze. Podkreślił on, że oficjalna aplikacja serwisu MyEtherWallet.com jeszcze nie powstała, co od razu rozwiało wszelkie złudzenia. „Podróbka” wymagała od użytkownika podania jego prywatnego klucza, dzięki czemu przestępcy byliby w stanie dokonać kradzieży.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Pierwszy smartfon z czytnikiem linii papilarnych w ekranie debiutuje na rynku

Na chwilę obecną nie wiadomo ile osób padło ofiarą oszustwa. Cała sytuacja pokazuje, że zabezpieczenia sklepu Play wciąż kuleją, a przed zainstalowaniem mało znanej aplikacji należy się dobrze zastanowić. W epoce kryptowalut takie praktyki będą coraz częstsze, więc ich posiadacze muszą cały czas mieć się na baczności i za wszelką cenę chronić swoje prywatne klucze. Na szczęście fałszywa aplikacja została już usunięta i nie można jej już pobrać.

Źródło: androidauthority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x