Mobilny oddział LG wciąż traci miliony – wyniki finansowe firmy za 4 kwartał 2017

Kacper Kościański Newsy 2018-01-26

Ostatnie lata nie były zbyt łaskawe dla mobilnego oddziału LG. Firma od dłuższego czasu nieprzerwanie traci miliony, z czym nie potrafi sobie poradzić. Jednak mimo że wyniki finansowe LG za czwarty kwartał 2017 roku są na sporym minusie, to i tak jest o wiele lepiej, niż było.

W okresie od października do grudnia mobilny oddział firmy dołożył do interesu 192.33 mln dolarów. To astronomiczna suma, aczkolwiek w trzecim kwartale tego samego roku Koreańczycy stracili aż 331.37 mln amerykańskiej waluty, więc mimo strat, możemy mówić tu o sporym sukcesie – poprawa rzędu prawie 150 milionów w ciągu zaledwie trzech miesięcy napawa optymizmem. Winowajcą takiego stanu rzeczy jest udany model V30, który dał spółce nieźle zarobić.

Zobacz także: Wysyp klasycznych gier w Google Play za darmo! M.in. Mario i Prince of Persia

Zważając na plany LG dotyczące zaprzestania regularnego wydawania smartfonów, trudno przewidzieć przyszłe losy firmy. W zamian za to LG zamierza dłużej wspierać istniejące urządzenia, a te nowe wypuszczać tylko wtedy, kiedy będzie to absolutnie konieczne. Takie działania mogą zarówno pomóc marce stanąć na nogi, jak i sprowadzić na nią jeszcze większą katastrofę. Najbliższe lata pokażą, czy wspomniana decyzja okazała się słuszna.

Źródło: phandroid • saymonek

  Absolutnie mnie to nie dziwi, po tym co się działo z telefonami od G3 w górę, płyty główne były chyba biodegradowalne i to w około 1 rok 😉

 • Ironpiter

  Lg juz sie nie podniesie

  • ElektronicznyFan

   Tak jak i Ty!

   • Ironpiter

    A co mam ja z tym wspólnego?

 • Todi Kr

  W lg flex w ciągu roku padła dwa razy płyta,kilka dni temu znów się zepsuł .
  Nigdy więcej LG.

 • Kris

  Przeczytałem ten artykuł oraz podobny na stronie, która ma w nazwie „polis”
  Dlaczego podobny? Treść w zasadzie ta sama, ale po przeczytaniu waszego można wywnioskować „cholera LG zaraz zbankrutuje” natomiast w tym 2 „cholera LG wreszcie staje na nogi”
  Podobnie efekt jakby słuchając wiadomości np w dwóch pewnych telewizjach dostępnych w Polsce.

  Nie wiem dlaczego, ale na pewno zabrakło mi w tym artykule informacji że przychód LG za cały zeszły rok był największy w historii firmy, więc sama ta informacja dużo mówi.

  Oczywiście cały czas mowa o dziale mobilnym firmy.

  • Napisałem, że wyniki firmy napawają optymizmem, co oznacza mniej więcej to samo, co „staje na nogi” 🙂 Naprawdę nie rozumiem, jak z tego tekstu można wywnioskować, że „firma zaraz zbankrutuje”. Napisałem także, że LG zaliczyło ogromny wzrost względem poprzedniego kwartału, ale mimo tego nadal są na minusie.

  • Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Niejednokrotnie widzieliśmy gorsze i lepsze whniki kwartalne HTC, oczywiście na minusie i bynajmniej nie oznaczało to „stawania na nogi”. Moim zdaniem dział mobilny LG powoli zmierza w kierunku HTC. Jedynej firmie, której udało się wyjść na plus z wielu kwartałów na minusie jest Sony. Wynikało to jednak z cięcia kosztów i ograniczenia portfolio smartfonów 😉

   • Ironpiter

    Dokładnie

  • Pabliell

   Przychód LG za zeszły rok był największy w historii firmy, mimo wszystko wciąż tracą pieniądze. Nie mówię, że firma zaraz upadnie, ale ostatnie decyzje nie pomogą jej szybko stanąć na nogi. Może w dłuższej perspektywie…x