Ostatnie lata nie były zbyt łaskawe dla mobilnego oddziału LG. Firma od dłuższego czasu nieprzerwanie traci miliony, z czym nie potrafi sobie poradzić. Jednak mimo że wyniki finansowe LG za czwarty kwartał 2017 roku są na sporym minusie, to i tak jest o wiele lepiej, niż było.

W okresie od października do grudnia mobilny oddział firmy dołożył do interesu 192.33 mln dolarów. To astronomiczna suma, aczkolwiek w trzecim kwartale tego samego roku Koreańczycy stracili aż 331.37 mln amerykańskiej waluty, więc mimo strat, możemy mówić tu o sporym sukcesie – poprawa rzędu prawie 150 milionów w ciągu zaledwie trzech miesięcy napawa optymizmem. Winowajcą takiego stanu rzeczy jest udany model V30, który dał spółce nieźle zarobić.

Zobacz także: Wysyp klasycznych gier w Google Play za darmo! M.in. Mario i Prince of Persia

Zważając na plany LG dotyczące zaprzestania regularnego wydawania smartfonów, trudno przewidzieć przyszłe losy firmy. W zamian za to LG zamierza dłużej wspierać istniejące urządzenia, a te nowe wypuszczać tylko wtedy, kiedy będzie to absolutnie konieczne. Takie działania mogą zarówno pomóc marce stanąć na nogi, jak i sprowadzić na nią jeszcze większą katastrofę. Najbliższe lata pokażą, czy wspomniana decyzja okazała się słuszna.

Źródło: phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.