Wczorajszego dnia członkowie grupy Hacksung (za którą stoją oficjalne porty CM na SGS II, SGS III, czy Note’a 2) wchodzący w skład CyanogenMod Dev Team poinformowali, że nie mają zamiaru rozwijać CyanogenModa na Samsungu Galaxy SIV.

Zespół deweloperów podjął taką decyzję głównie ze względu na dwie różne wersje smartfona (jedną ze Snapdragonem, drugą z Exynosem). Znaczącą rolę odegrała także możliwość wystąpienia podobnych problemów jak w portach dla SGS3 (chodzi tu przede wszystkim o kwestie niedziałającego aparatu) oraz to, że przez liczne blokady Samsungi są  niezbyt przyjazne deweloperom.

Jednak kilka godzin po tym obwieszczeniu, CyanogenMod Team na swoim profilu Google+  nie potwierdził tych informacji, a przy tym dodał, że nie zostaną podjęte żadne decyzje wobec SGS4 dopóki smartfon nie pojawi się w sprzedaży. Zespół CM zaznaczył przy tym, że wszystkie oficjalnie komunikaty będą dostępne na ich blogu oraz profilach G+ i Facebook.

Czy fani custom ROM’ów mogą czuć się zaniepokojeni? Wydaje nam się, że nie. Na pewno, któryś z niezależnych deweloperów postara się o to, aby nawet nieoficjalny port CM zagościł na najnowszym flagowcu Samsunga.

źródło: talkandroid.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Czerwiec