Samsung Galaxy SIV bez CyanogenModa?

Newsy

Wczorajszego dnia członkowie grupy Hacksung (za którą stoją oficjalne porty CM na SGS II, SGS III, czy Note’a 2) wchodzący w skład CyanogenMod Dev Team poinformowali, że nie mają zamiaru rozwijać CyanogenModa na Samsungu Galaxy SIV.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zespół deweloperów podjął taką decyzję głównie ze względu na dwie różne wersje smartfona (jedną ze Snapdragonem, drugą z Exynosem). Znaczącą rolę odegrała także możliwość wystąpienia podobnych problemów jak w portach dla SGS3 (chodzi tu przede wszystkim o kwestie niedziałającego aparatu) oraz to, że przez liczne blokady Samsungi są  niezbyt przyjazne deweloperom.

Jednak kilka godzin po tym obwieszczeniu, CyanogenMod Team na swoim profilu Google+  nie potwierdził tych informacji, a przy tym dodał, że nie zostaną podjęte żadne decyzje wobec SGS4 dopóki smartfon nie pojawi się w sprzedaży. Zespół CM zaznaczył przy tym, że wszystkie oficjalnie komunikaty będą dostępne na ich blogu oraz profilach G+ i Facebook.

Czy fani custom ROM’ów mogą czuć się zaniepokojeni? Wydaje nam się, że nie. Na pewno, któryś z niezależnych deweloperów postara się o to, aby nawet nieoficjalny port CM zagościł na najnowszym flagowcu Samsunga.

źródło: talkandroid.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x