ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Redmi Note 5 coraz bliżej – nowe wieści o cenach i specyfikacji

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Xiaomi Redmi Note 5 jest w tym roku jednym z najbardziej wyczekiwanych smartfonów z półki średniej. Niebawem w Europie zadebiutują urządzenia Redmi 5 oraz Redmi 5 Plus, lecz dopiero następca Xiaomi Redmi Note 4 może okazać się dla wielu powodem do zmiany.

Xiaomi Redmi Note 5 – co nowego?

O Xiaomi Redmi Note 5 naczytaliśmy się już wiele. Co chwilę pojawiają się nowe informacje dotyczące a to jego specyfikacji technicznej, a to nowych cen. Tym razem jest podobnie. Redmi Note 5 ma pojawić się na rynku w dwóch wersjach.

Pierwsza z nich zakłada obecność jednostki Qualcomm Snapdragon 630 wraz z 3 GB RAM. Drugą natomiast ma wspierać niezapowiedziany jeszcze układ Qualcomm Snapdragon 636 ze wsparciem 4 GB RAM. Smartfony mają otrzymać 5,99-calowy ekran o rozdzielczości Full HD+. Na dane zostanie przeznaczona pamięć wielkości 32 bądź 64 GB z możliwością jej rozszerzenia za pomocą karty microSD.

Zobacz też: Chrome 64 z blokadą reklam!

Warto wspomnieć o dużej baterii. 4100 mAh ma zasilać zarówno słabszy, jak i mocniejszy model. Smartfon otrzyma wsparcie szybkie ładowania z użyciem ładowarki o mocy 18W. Z tyłu podwójny aparat główny z matrycami 16 i 6 megapikseli.

Ceny

Xiaomi Redmi Note 5 w wersji podstawowej ma kosztować 1499 juanów, co daje nam po przeliczeniu około 800 złotych. Wersja z mocniejszym procesorem to już koszt rzędu 1799 juanów, czyli około 950 złotych. Jest duża szansa, że Xiaomi niebawem ogłosi oficjalną prezentację smartfonów, gdyż otrzymały one certyfikaty chińskiej organizacji 3C.

źródło: MyDrivers

Sprawdź najnowsze wpisy