Axon 7 był świetnym smartfonem w świetnej cenie. Skoro wspomniany sprzęt został tak ciepło przyjęty, to naturalne jest, że wkrótce powstanie jego następca. Dyrektor generalny ZTE, Cheng Lixin, wyjawił, że trwają prace nad Axonem 9 – nowym urządzeniem z cenionej serii.

Zapewne zadajecie sobie pytanie, dlaczego „9”, a nie „8”. Odpowiedź jest banalnie prosta i jak najbardziej zrozumiała – otóż cyfra 8 w połączeniu ze słowem „Axon” w języku chińskim brzmi dość niefortunnie, co było pierwszym powodem zmiany. Drugim czynnikiem jest marketing. Tegoroczne najważniejsze flagowce konkurencji będą oznaczone numerem 9, więc firma chce stworzyć złudzenie, że ich smartfon jest bezpośrednim rywalem dla urządzeń takich gigantów jak Samsung czy Apple.

Zobacz także: Stopień ochrony IP – jak interpretować oraz przed czym chronią poszczególne oznaczenia

Nie zważając już na nazwę, ZTE planuje zwiększyć swoją obecność na rynku – głównie w Chinach, ponieważ spółka jest zadowolona z wyników w Stanach Zjednoczonych. Na chwilę obecną nie znamy specyfikacji nadchodzącego Axona, aczkolwiek zapewne będzie topowa. W naszym kraju obecność urządzeń tego producenta jest raczej znikoma, ale kto wie, być może w przyszłości się to zmieni. Według słów Lixina, smartfon zadebiutuje w tym roku, ale dokładna data jego premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.