Pierwszy smartfon ze skanerem linii papilarnych wbudowanym w ekran, został pokazany na początku stycznia, na targach CES w Las Vegas. Długo wyczekiwana przez nas technologia zagościła w smartfonie marki Vivo. Chińczycy nie ujawnili wtedy szczegółów nowego urządzenia, takich jak nazwa, cena czy data jego premiery. Według opinii, prezentowane wtedy prototypy sprawowały się przyzwoicie. Jednak zdarzały się momenty, kiedy czytnik nie reagował. Jak będzie to wyglądało w finalnym produkcie – zobaczymy wkrótce.

Zobacz także: Debiut pierwszej karty microSD o pojemności 512 GB już w lutym

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

W dniu dzisiejszym poznaliśmy wreszcie oficjalną nazwę smartfonu. Brzmi ona – Vivo X20 Plus UD. Telefon jest bardzo podobny do wcześniej zaprezentowanego Vivo X20 Plus, a UD oznacza „under display” i dotyczy nowego typu skanera.

Smartfon napędzany jest procesorem Qualcomm Snapdragon 660. Wyświetlacz o przekątnej 6,43-cala ma rozdzielczość 1080 na 2160 pikseli. Bardzo interesująco wypada pojemność baterii – wynosi ona 3900 mAh. Obiecuje to naprawdę dobre wyniki na jednym naładowaniu akumulatora. W stosunku do normalnego modelu X20 Plus, oprócz skanera linii wbudowanego w ekran mamy jeszcze jedną różnicę. Podwójny, tylny aparat fotograficzny to zestaw 12MPx + 12MPx, a nie 12MP + 5MP, jak w standardowym modelu. Aparat do selfie ma rozdzielczość 12 MPx. Smartfon wyposażono w 4GB RAM. Zamówienia na nowy model zaczynają się w Chinach już 20 stycznia, a sprzedaż startuje 1 lutego. Nie mamy żadnych informacji czy i kiedy Vivo X20 Plus UD dostępny będzie w Europie. Jego cena to $565 – nie jest to tanio jak na chińskie realia, ale jest to pierwszy tego typu smartfon na rynku.

Źródło: phonearena
Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)