Mimo wielu plotek i spekulacji, Apple wciąż radzi sobie bardzo dobrze, co potwierdzają wyniki sprzedaży. Jedynie w czwartym kwartale 2017 roku amerykański gigant dostarczył ponad 29 milionów sztuk iPhone’a X.

Wspomniany kwartał obejmuje okres trzech miesięcy – od października do grudnia. Informacje pochodzą od firmy analitycznej Canalys, która wierzy, że w podanym okresie iPhone X był najbardziej popularnym smartfonem na świecie.

Jeśli zastanawiacie się jak to możliwe, że najdroższy telefon Apple przebił sprzedaż tańszego iPhone’a 8, to należy wziąć pod uwagę fakt, że aż 7 milionów egzemplarzy tytułowego smartfona trafiło do odbiorców w samych Chinach. Mimo że dla większości z nas 29 milionów wydaje się ogromną liczbą, to dla wielu osób związanych z branżą mobilną jest to wynik lekko poniżej oczekiwań. Canalys nie przewiduje obecnie prognozy na pierwsze trzy miesiące bieżącego roku, aczkolwiek inne firmy zajmujące się tą dziedziną zakładają, że sprzedaż spadnie.

Zobacz także: Gboard promuje wysyłanie zdjęć zamiast pisania

Jak widać, absurdalnie wysoka cena nowego urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka wcale nie przeszkadza spółce w osiąganiu świetnych wyników. Osobiście zastanawiam się, jak iPhone X wypada na tle innych smartfonów od Apple w naszym kraju. Tego zapewne się nie dowiemy, ale zakładam, że mimo wszystko w Polsce królują tańsze modele.

Źródło: pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.