Które modele skorzystają z nowego układu od Xiaomi?

Łukasz Pająk Newsy 2018-01-24

Pamiętacie, że Xiaomi produkuje własne układy obliczeniowe? Wbrew pozorom, ale Chińczycy nie zawsze korzystają z tego, co wszyscy. Stawiają też na autorskie rozwiązania i procesory są jednymi z nich. Rodzina Surge została zaprezentowana w zeszłym roku na targach Mobile World Congress w Barcelonie i wiele wskazuje na to, że historia zatoczy się kołem. W tym roku również powinniśmy poznać w Hiszpanii nowy układ od Xiaomi.

Surge S1, będący 8-rdzeniową jednostką (Cortex-A53) z Mali-T860, nie miał aspiracja do bycia najlepszym. Nie ujrzeliśmy go też w wielu smartfonach. Xiaomi postanowiło wykorzystać swój układ wyłącznie w modelu Mi 5c. Tymczasem szykujmy się na Surge S2, który już zawitał do Internetu w formie wielu plotek. Tym razem Chińczycy postawią na wydajniejsze rdzenie. Do zadań specjalnych wystawione mają być 4 jądra Cortex-A73 (2,2 GHz). Towarzyszyć im mają 4 rdzenie Cortex-A53 (1,8 GHz), którym powierzone zostaną podstawowe zadania. Za grafikę ma odpowiadać jednostka Mali-G71 MP8. Nie zabraknie wsparcia dla pamięci UFS 2.1 oraz LPDDR4.

Zobacz też: Tradycyjnie Galaxy S9 już można kupić, ale w „chińskich” wydaniach.

Surge S2 ponownie nie będzie topową jednostką, choć wyniki w benchmarkach podskoczą. Ten układ zapewne ponownie trafi do tańszej odmiany flagowego modelu, czyli Xiaomi Mi 6c – standard musi zostać zachowany. Premiery spodziewajmy się podczas nadchodzących targów Mobile World Congress, które rozpoczną się pod koniec lutego. Po cichu mówi się też, że następca Mi A1 lub jego odpowiednika – Mi 5X – wykorzysta autorski układ obliczeniowy.

 

źródło: Gizchina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x