ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google, gboard, klawiatura

Nawet klawiatury mogą być „lekkie” – poznajcie Gboard Go od Google

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Często zwracacie uwagę na to, że poszczególne aplikacje robią się zbyt ciężkie i przeładowane. Niewątpliwie to w stronę Facebooka tego typu komentarze są najczęstsze i nie ma się czemu dziwić. Z roku na rok programy największego portalu społecznościowego coraz dobitniej wpływają na działanie nawet najwydajniejszych urządzeń. Ostatnio zwróciliście uwagę na to, że klawiatura Google robi się zbyt duża. Amerykanie posłuchali Was i oto odchudzona wersja.

Wszystko za sprawą Android Go, który z natury ma być pozbawiony funkcji, które nie uchodzą za niezbędne. Specjalnie dla tej edycji systemu pojawiają się aplikacje, które z natury mają być proste. Poznaliśmy między innymi Files Go czy też Maps Go, a teraz do tego grona dołącza Gboard Go. Różnice w stosunku do bazowej odmiany? Przede wszystkim jest to tylko klawiatura z emoji.

Nie znajdziemy żadnych dodatkowych funkcji pokroju trybu obsługi jedną ręką, wyszukiwarki GIFów czy też naklejek. Z drugiej strony pozostała integracja z wyszukiwarką, motywy i możliwość pisania gestami. Takie odchudzenie pozwoliło zredukować zużycie pamięci operacyjnej z 70 MB do 40 MB, co można pochwalić. Pamiętajmy, że Android Go ma pozwolić na płynną pracę z urządzeniami, które będą wyposażane w około 1 GB RAMu.

Zobacz też: Co zmieniło się wraz z ostatnią aktualizacją Microsoft Launchera?

Na szczęście Google nie chce ograniczać odmian „Go” swoich aplikacji tylko do specjalnej edycji „Robocika”. Gboard Go może pobrać każdy. Pod jednym warunkiem – na pokładzie smartfona musi pracować Android 8.1 Oreo. Aplikację znajdziecie na APK Mirror.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy