Asus wypuści nowego smartfona już w czerwcu

Mateusz Gadzina Newsy 2013-03-18

Nie tak dawno mogliście przeczytać o FonePadzie, zapowiedzianym przez Asusa na MWC w Barcelonie, a już dzisiaj pojawiła się informacja o kolejnym telefonie, którego wejście na rynek miałoby nastąpić w okolicach czerwca-lipca.  Ten jednak miałby mieć bardziej standardowy rozmiar niż siedmiocalowy FonePad.

Wiadomość o planowym nowym urządzeniu przekazała serwisowi Digitimes osoba będąca dość wysoko w hierarchii firmy Asus. Niestety, przeciek ten zawiera tylko informacje o procesorze jaki ma zostać użyty (Intel Atom Z2580) i rozmiarze ekranu (między 5 a 5.5 cala).

Przy okazji pojawiły się także przecieki o ewentualnej drugiej generacji Nexusa 7, która to powinna pojawić się na rynkach już w maju. Wygląda więc na to, że Asus i Google bardzo cenią sobie współpracę i planują kolejną odsłonę Nexusa 7. O niej niestety wiemy tylko tyle, że ma być „wzmocniony sprzętowo” oraz kosztować 249$. Pojawiają się także spekulacje, że firmy zdecydują się na umieszczenie w tym urządzeniu ekranu o rozdzielczości 1920 x 1200. Wszystko po to, by nie zostać w tyle po premierze kolejnej generacji iPada Mini, którego rozdzielczość ekranu ma wynosić 2048 x 1536.

źródło: digitimes.com


 • Xawier

  Jak to co port HDMI oraz slot SD i jest rewelacja :p
  Rozumiem że google chce sprzedawać miejsce w chmurze ale niestety w krajach gdzie szybkość internetu jest …
  ( mówimy o ogólno dostępnej ) mija się to z celem :p

 • Takaszi

  No niech będzie nowy Nexus7, to może ten stanieje, a zwłaszcza 3G, czaję się na niego :-).

 • jogurt

  już nie mają co wymyślać w tych telefonach

 • UltraAndroid

  Niech jeszcze wstawią 3GB ramu i większą baterię 😉

 • bbbppp

  5-5,5 cala to raczej tabletofon 🙂

  • dzidzia1984

   5cali to standard na ten rok…

 • matiias89

  Co do nexusa 7, to uwazam ze jeszcze za wczesnie na nowy model, jeszcze wersja 3g sie dobrze nie sprzedala a juz chca nowego wydawac… Co tam moga zmienic? Z tegry 3 na tegre 4? Ekran z wieksza rozdzialka, w ktorej nie bedzie widac zadnej roznicy wzgledem poprzedniego nexusa?x